Örgü Modelleri Bebek Örgüleri HER DAİM POPÜLER MODEL:FISTIKLA BİRLEŞTİRMELİ YELEK

HER DAİM POPÜLER MODEL:FISTIKLA BİRLEŞTİRMELİ YELEK

44284
Fistikla-birlestirilen-kiz-bebek-yelegi
Fistikla-birlestirilen-kiz-bebek-yelegi

Yılların eskitemediği örgü modellerinden, hala çok sevilerek beğenilen kullanılan Fıstıklı Haroşa ve Kahve çekirdekli Bebek yelek.

Yelek kız bebekleri için uygun bir model. Çok şirin, sevimli, cicili bicili bir model. Süslemeyi değişip Çiçek yerine cepte yapabilirsiniz.

turuncu-model-kahve-cekirdegi-yelek
turuncu-model-kahve-cekirdegi-yelek

Etrafı Fıstıklı Örgü Yelek modelinin aynısını ceplerine çiçek yerine iğne nakışı, etamin nakışı işleyerek figürlerde yapılıyor.

Modelinin kol kesimi Yok, burada model geçişinde kahve çekirdeği modeli kullanılınca bir kol oyuntusu oluşuyor.

fistikli-kenarli-mavi-kiz-yelek
fistikli-kenarli-mavi-kiz-yelek

Fıstıklı örgü birleştirmeye tığ işine de biraz fazla ip gidiyor, fıstık dolgulu olduğu için. Toplam 1 buçuk Yumakla çalışılmış.

Şiş örgü çalışması bittiğinde yelek birleştirmeyi fıstık tekniği tığ işi ile tüm çevresini birleştirilerek tamamlanıyor.

Her kahve çekirdeği 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. Bunlara birer, ikişer tane daha desen ekleyip, boyunu da daha uzun örebilirsiniz.

2-fistik-cicekli-sari-kahve-cekirdekli-yelek
2-fistik-cicekli-sari-kahve-cekirdekli-yelek

Önlere 1’er model arttırdığımızda arka ilmek sayısını da ona göre eşitlemeniz gerekir. Her iki öne toplam 6 ilmek arkaya da aynı.

Birleştirmeleri Fıstıklı Örgülü Bebek Yelek Modeli

Sizin kullandığınız şiş numarasına göre yeleğimizin büyüklüğü değişecektir. Biraz daha büyük yapmak için beş, beş buçuk numara şiş kullanabilirsiniz.

en-eski-kol-kesimsiz-bebek-yelegi-modeli
en-eski-kol-kesimsiz-bebek-yelegi-modeli

Ya da daha küçük 6 ay 1 yaş için 3,5 no şişle örebilirsiniz. Tabii ki burada elinizin sıkılığı ve gevşekliği önemli, Lütfen bunu da unutmayalım.

2 yaş kız bebek yeleği için Robada bulunan kahve çekirdeği modelini bir kaç sıra ve desen artırarak yeleği daha büyük hale getirebilirsiniz.

Oval yakalı tüm çevresi fıstık ile birleştirilen Bu modelde ip olarak Nako Elit Baby sarı örgü ipi şiş numarası olarak 4 numara kullanılmıştır.

100 gramı 250 metre olan Nako Elit Baby örgü ipi 4 numara örgü şişleri ile toplam 63 ilmek atarak başlanır, 4 diş haraşo örülür.

seftali-renkli-populer-kiz-bebek-yelek
seftali-renkli-populer-kiz-bebek-yelek

Model arkadan başlayıp öne doğru devam ediyor. Örgü başında ve sonunda 7’şer adet ilmek haroşa yapılıyor.

Arka parçada yeterli boya gelindik daha sonra roba bölümünde kahve çekirdeği modeli ne geçilerek arka tamamlanıp, ön ile model devam ediliyor.

Video: Bebe Örgü Sepetim Fulya Karslıoğlu

Eteğinden Başlanan Kahve Çekirdeği Model Kız Yelek Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz