HAVLU KENARI DANTEL NASIL BOYANIR

dantel-boyama-asamalari
dantel-boyama-asamalari

Havlu ve Kenar Dantelleri,Sehpa ve Pike Takımları için Dantel Boyama Tekniği-Dantelleri boyamak ve olduğundan çok daha güzel yapmak için Türkçe Videolu Dantel Havlu Modeli Boyaması.

Havlu kenarlarını renklendirilen bu güzel Danteller Kumaş boyası ve Fırça yardımı ile boyanıyor. Ancak öncesinde Dantel üzerinde sık iğne veya Trabzanlar ile Dantellere,Motifler,desenler örülüyor ve tam onların üzeri boyanıyor.

dantel-boyama-teknigi
dantel-boyama-teknigi

Beyaz ya da açık renkli olan Çeyiz sandığında sararan halk dilinde “Şeytan İşemesi” veya ” Şeytan Sidiği” olarak bilinen yıkandığında çıkmayan Sandık lekeleri dediğimiz çıkaramıyorsak o zaman Dantelin tamamını Kumaş boyası ile boyayabilirsiniz.

dantel-nasil-boyanir
dantel-nasil-boyanir

Kumaş Boyası Nerede Satılır? Kumaş boyaları yıkandığında çıkmadığı için ilk defa boyama yapacak olan hanımlar eski bir Dantel üzerinde Pratiklik kazanabilirler ve Tuhafiyeler den Kumaş Boyası alabilirsiniz.

Sayfaya ayrıca Çeşitli Dantel Modellerini galeri şeklinde sizler için paylaştım. Dantel Modellerin de Boyalı Pike Dantelleri,Taşlı Dantel Vitrin Takımı,Boyalı,Simli,Boncuklu,Halkalı değişik Havlu Kenarı Örnekler,Sehpa,Konsol ve Masa Dantelleri bulunuyor.

Tığ Oyası Örnekleri  ve yapılışı için burada ki model anlatımına bakabilirsiniz.

Dantel Boyama Videosu-Dantel Havlu Kenarı-Kumaş Boyamalı Havlular

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. FISTIKLI ÇİÇEKLİ BONCUKLU OYA VİDEOLU | Nazarca.com
  2. İP YÜRÜTMELİ KALPLİ HAVLU DANTELİ TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*