HALKALI KÖŞE DANTEL TARİFİ
halkali-pecete-kosesi-dantel-tarifi

HALKALI KÖŞE DANTEL TARİFİ


Plastik Halkalı Sarı ve Beyaz Renkli Halkalı Köşe Dantel Modeli Mutfak Peçetelerine,Salon takımı olarak Vitrin ve Oda Takımı olarak ta kullanılan Dantel Videolu Tarifi bulunuyor.

İsterseniz Motifleri birleştirip Kare Vitrin ya da Yatak Odası Takım Danteli olarak ta yapabilirsiniz. Yapanız gereken eşit sayıda motifleri birleştirip çevresine Dantel Oya Kenar modeli yapmak.

halkali-kose-dantel-tarifi
halkali-kose-dantel-tarifi

1 cm plastik Oya Halkaları kullanılan Küçük Kare motifleri birbirine son sıraların da Tığ ile birleştirebilirsiniz. Çeyizlik Bohça Kenarı modeller içi de çok yakışacaktır.

Mutfak Peçetesi Uç Dantelleri için de bu modelden Mutfak masasına çok şık Masa Örtüsü Danteller,Mutfak Dolaplarına Kare Danteller de yakışır.

60 numara Dantel Beyaz ip ve Sarı Dantel ipi ile yapılan Halkalı Köşe Dantel Örneği 16 numara Tığ ile Sarı ipi Plastik halkanın etrafına sık iğne tekniği ile uyguluyoruz.

40 Tane Sık iğle ile halkanın çevresi yapıldıktan sonra Beyaz ipi Dantele başa sabitleyip 3 zincir yandaki sık iğneye 3 lü 10 trabzan yapılır 8 zincir çekilir arada hiç boşluk bırakmadan yandaki sık iğneye batılır yine 10 trabzan 8 zincir olacak şekilde 4 tane 10 trabzan 4 tane 8 tane çekilen zincir ile motif tamamlanır.
Halkalı Uç Dantel Videosu

Bir cevap yazın