GÜNEŞ IŞIĞI PET ŞİŞE VE ÇAMAŞIR SUYU İLE EKOLOJİK LAMBA
bedava-elektirik-ekolojik-lamba-nasil-yapilir

GÜNEŞ IŞIĞI PET ŞİŞE VE ÇAMAŞIR SUYU İLE EKOLOJİK LAMBABedava Lamba Elektrik parası ödemeden Nasıl Ekolojik Lamba yapılır? Burada Videosunu izleyebilir ve Resimli açıklamalı olarak öğrenebilirsiniz.

Brezilya da Alfredo Mose tarafından icat edilen bu yöntem tüm Dünya da en çok ta Filipinler de Gecekondularda,Kümeslerde,Evlerde, Dükkanlarda kullanılıyor.

Elektrik paralarının en pahalı olduğu Filipinler de Fakir olan halk Gündüz saatlerinde de karanlık olan Evlerini biraz klorak (çamaşır beyazlatıcısı) biraz su ve Plastik şişe ile 5 yıla yakın bir süre hiç Elektrik parası ödemeden aydınlatıyorlar.

Genelde evlerin çatılarına monte edilen İçi su ve biraz Klorak dolu Plastik şişeler 60 Watt ışık veriyor.

Hava şartlarının kötü olmasından sebeple çok fazla penceresi olmayan Filipin halkı Gecekondu evleri bu ışık kaynağı ile nasıl evlerini aydınlatıyorlar? Nasıl bedava Ekolojik Lamba ışıklandırma yapılıyor Alttaki videoda izleyebilirsiniz.

Şu an Dünya da 30 bin evin faydalandığı ücretsiz ışık kaynağı bizim ülkemizde de kullanabilir Tavuk kümesleri,Hayvan ağılları, evlerde ve çeşitli alanlarda kendi ışığımızı kendimiz yapabiliriz.

Elbetteki Güneş ışığından parlayan şişenin içeri yansıttığı ışıktan sadece gündüzleri lamba yakmak durumunda kalan karanlık alanlar faydalanabiliyor.

Güneş Işığı İle Elektrik üretme

Bedava Işık Aydınlatma Ekolojik lamba Projesi için malzemeler nelerdir?

  1. Plastik büyük boy şişe
  2. 1 çay bardağı kadar Klorak (çamaşır beyazlatan)
  3. çevresi ve şişe kapağını güneş ışıklarından korumak için Alçı
  4. Çeşme suyu
bedava-elektirik-ekolojik-lamba-nasil-yapilir
bedava-elektirik-ekolojik-lamba-nasil-yapilir

bedava-elektirik-ekolojik-lamba-nasil-yapilir
Plastik şişenin içine musluk suyu ve 1 çay bardağı kadar Klorak çamaşır beyazlatıcısı koyarak kapağını sıkıca kapatın.Suyu çok doldurmayın ağzına yakın yere kadar kafi. Alttaki videoda tüm detayları izleyebilirsiniz.
bedava-elektirik-ekolojik-lamba-nasil-yapilir-3
Güneş ışığının şişenin içine ve eve hiç temas etmemesi için alçı ve beyaz tutkal kullanmışlar. Şişenin ağzını alçı ile sıvıya biliyorsanız tutkala gerek yok.
bedava-elektirik-ekolojik-lamba-nasil-yapilir-1
Teknik bu. Kolay gelsin.

Technology

This Post Has 2 Comments

  1. Hakan Kaya

    Güzel anlatımınız için çok teşekkürler. Yazılarınızı beğenerek takip ediyorum…

Bir cevap yazın