Hobi GRAFON KAĞIDINDAN SEPETLİ BEBEK ŞEKERİ

GRAFON KAĞIDINDAN SEPETLİ BEBEK ŞEKERİ

421
yeni-dogan-bebek-sekeri-sepeti-grafon-kigitindan

Grafon kağıtlarıyla Sepet Şeklinde Bebek Şekeri yapımı

Grafon kağıtlarından ve sutaşından yapılan şirin Sepet Bebek şekeri nelerden nasıl yapılır sorusunu getirdi aklıma ve güzel bir fikirle sizlerleyim.  Yapılışı resimlerde gördüğünüz gibi çok basit. Grafon ya da Krepon kağıdı kullanabilirsiniz. Sepetin sapı için Sutaşından yararlanacaksınız.

Biraz pembe fon kağıdı ya da güzel desenli kağıtlar kullanabilirsiniz. Eğer Bebek Şekeri yapacaksanız kız Bebek için Pembe , Erkek bebek şekeri için Mavi şık bir Bebek şekeri yapabilirsiniz.

Eğer sepetin içine şekerleri koyduktan sonra uygun renkteki tüllerle sepeti aranjman gibi yapıp tülün üst tarafını bir ince şerit kurdele ile fiyonk şeklinde bağladığınızda çok daha güzel ve şirin olacaktır.

Hatta bebeğine kavuşmak için gün sayan Annelerde bunlardan yapıp yakın çevresinde bebeğini görmeye gelen dostlarına hediye edebilmek için kendiside yapabilir.

Kolay Bebek Şekeri Nasıl Yapılır? Resimleri inceleyebilir ve kalıpların çıktısını alarak kullanabilirsiniz. 2014 yeni güzel Bebek Şekeri . Sutaşının resimdeki gibi gergin ve sert olması için kolalayabilir ya da iki suataşının arasına biraz tela yapıştırabilirsiniz.

Aynı zamanda öğrenciler için Fon kağıdı, Grafon ve Krepon kağıdı etkinliği olarak yaptırabilirsiniz.

grafon-kagidindan-bebek-sekeri-susu-sepet
grafon-kagidindan-bebek-sekeri-susu-sepet
yeni-dogan-bebek-sekeri-sepeti-grafon-kigitindan
yeni-dogan-bebek-sekeri-sepeti-grafon-kigitindan

yeni-dogan-bebek-sekeri-sepeti-grafon-kigitindan2
Kağıdı büzebilmek için teyel dikiş yapabilirsiniz.
yeni-dogan-bebek-sekeri-sepeti-grafon-kigitindan-1
Bebek Şekeri Kalıpları
yeni-dogan-bebek-sekeri-sepeti-grafon-kigitindan-3
Kalıplarla kestiğiniz pembe kağıdı ikiye katlayınız yapıştırınız. Büzdüğünüz Grafon kağıdını içine yerleştiriniz.Etrafını çiçek gibi kestiğiniz kartonu sepetin altına yapıştırınız.
yeni-dogan-bebek-sekeri-sepeti-grafon-kigitindan-4
Sutaşını sap için sert yapabilmek için yapıştırmadan önce içine tel yapıştırmışlar. En kötü ihtimalle az şekerli suda bekletin durulamadan kurutun ve kolalı gibi sert durmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz