Menü Kapat

gosterisli-orgu-modelleri-kabartmali-yesil-ornek

GÖSTERİŞLİ ÖRGÜ MODELLERİNDE KABARIK YEŞİL DESENGösterişli Kabarık Yeşil Şiş Örgü Modeli Yapılışı Videolu. Ele gelir Kabartmalı, Örgüler ile çok güzel şeyler yapabilirsiniz.

Farklı Kabarık Desenli Şiş Motifleri ile Neredeyse her şey örebilirsiniz. Genelde gösterişli modeller Kabarık Üç Boyutlu Örgü Modellerinden oluşuyor.

sarkan-ilmekli-kabarrik-orgu
sarkan-ilmekli-kabarik-orgu

Örneği anlatmaya başlamadan önce size bir öneride bulunmak istiyorum. Böyle oldukça kabarık puf Puf Örgüler de yan dikişler yapıldığında dikiş çok kalın görünebilir.

Modelin Kaba görünmemesi için dikiş yerlerine gelen kenarlar için, birer ya da ikişer ilmek her zaman örgülere eklemenizi öneririm.

Örgü Yeşil Desen 2 ilmek ve katları ile yapıldığı için, modele 2 ya da 4 tane ilmek daha atarak başlayın.

kabarik-yesil-sis-orgusu-nzarca-modellerde
kabarik-yesil-sis-orgusu-nzarca-modellerde

Bu ilmekleri de kenar için örün. Tabii kenarlara model koymayın, haroşa ya da düz yapabilirsiniz. Ne de olsa da dikişe girecek.

Tabi buna Örnekli Örgü Modelleri için söylüyorum. Hani Haroşa Yelekler, Pirinç Örgüler gibi küçük ilmekli örnekler de buna gerek yok zaten.

Yalnız bu modeli örerken bir şeye dikkat etmeniz lazım. Kabarık ilmeklerin aynı boyda olması ve düzenli görünmesi için, biraz temiz örmenizi tavsiye ederim.

yesil-orgu-anlatimi-ornek-tarifli-model
yesil-orgu-anlatimi-ornek-tarifli-model

Örgüyü çok fazla gevşek tuttuğunuzda, Sarkan ilmekler biraz düzensiz görünebilir. Ne çok sıkı, ne gevşek.

Örneğin anlatımında kalın bir ip ve 4 numara şiş kullanılmış. İnce iple ile örüldüğünde örnek aynı etkiyi gösterir mi? bilemedim. Birkaç farklı iple örneği çıkarmanız gerekir.

Kabarık Gösterişli Yeşil Örgünün Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir