El İşleri GÖSTERİŞLİ ÇİMENLİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ

GÖSTERİŞLİ ÇİMENLİ TIĞ İŞİ OYA MODELİ

7167
Cenk-yazma-cicek-motifli-cimenli-oya-modeli
Cenk-yazma-cicek-motifli-cimenli-oya-modeli

Kolay Çiçek motifli çok şık Değişik Çimen örnekleri Tığ oyası yazma modeli kenar oyası yapım aşamaları ile bu güzel oya modeli tarifi.

Tığ İşi Oya Modeli 3 pastel renk ile çalışılan modelde şeker Pembe krem ve açık lila tonları bir arada yine dile yazma için kullanılmış.

gosterisli-cimen-oyali-yazma-oyasi
gosterisli-cimen-oyali-yazma-oyasi

Kullanılan yazma Cenk marka pastel gül modeli. Oya ipleri altınbaşak lila 694 numara oya ipi, Beyaz 375 no Altınbaşak ve 635 pembe Altınbaşak Oya iplikleri kullanılıyor.

Lila renk yazma ile aynı renkte aynı kodda ilk önce kenar oyası onunla yapılıyor. Daha sonra üstteki motifler pembe ve beyaz ile çalışılıp 21 numara tığ ile hazırlanıyor.

Kenar Tığ battıları ise 2 zincir ile yapılıyor. Hiç kenarlar delinmeden Yapılan bu tığlama tekniğini size tavsiye ediyoruz.

gosterisli-cimenli-cicek-oyasi-2022
gosterisli-cimenli-cicek-oyasi-2022

Motif aralarında bir dolu bir boş trabzanlar yapılarak Çimen oyası bunların üzerine ikili Trabzanlar ve sık iğne ile yapılıyor.

Bu modelde gördüğünüz gibi pastel açık tondaki renkler birbirine çok uyum sağlamış. Açık renkler ile Sırıtmayan çok şık ve zarif duran bir model.

Size de tavsiyem özellikle motifleri böyle göze çarpan koyu ve ağır renklerde Yapmayın. Bu şekilde açık renkli ton yazmalar kullanılarak model çok daha şık duruyor.

Video: Oya sandigim

2022 Oya Örnekleri ve Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz