GÖBEKTEN BAŞLAMALI KARE MOTİF AŞAMALARI
Gobekten-baslamali-kare-renkli-tig-moti-tarifi

GÖBEKTEN BAŞLAMALI KARE MOTİF AŞAMALARI


İsterseniz Küçük Kare Motifler ya da Çok Büyük Kare bir Örgü için Göbekten Başlamalı Renkli Motif yapımı ile Yatak Örtüsü Örgüler,Paspas veya Motifli örülen Bebek Battaniyeleri için Videolu Motif Tarifi.

Elinizde kalan çok az ipleri özellikle Motifin ortalarında kullanabilir daha çok olan ipler daha geniş alanda kullanarak Motifin büyüklüğünü istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Maalesef kullanılan İp ve Tığ numarası belirtilmemiş ama Akrilik orlon ipler ile yapabilirsiniz. Her Markanın Orlon Yün ipleri bulunuyor.

kare-gobekten-baslanan-motif-yapilis-asamalari
kare-gobekten-baslanan-motif-yapilis-asamalari

7 zincir halka yapın kapatın 4 zincir çekin başına ip alın yuvanın içine 3 defa da çekilen 3 tane 3 lü trabzan 3 zincir aynı yuva içine tekrar batın yine aynı işlemi tekrarlayarak toplam arada 3 zincir olan 3 tane 3 lü trabzan yapın son 3 zincir çekin trabzan başına batın 2. sıraya geçin.

Kaydırma tekniği ile yuvanın içine gelin 4 zincir çekin ilk yuvanın içine 3 tane yan yana trabzan yapın 3 zinzir 3 tane trabzan yapılarak bu sırada kare şekline alınır.

Aynı yuvada arada 3 zincir  olurken yuvalar arası sadece 1 zincir çekilir.Bu sıra 2. sıra olarak aynı işlem yapılarak bitirilir 3. sıraya farklı renkte iple başlanır.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın