Menü Kapat

abiye-ve-gelinlik-ustune-sisle-bolero-yapilisi

GELİNLİK VE ABİYE ELBİSELERE ŞİŞLE BOLERO YAPIMIŞiş Örgüden Gelinlik ve Abiye üzerine Şal Bolero Modeli Tarifi-Dikdörtgen yapılıp Kenar içten geçme modeli ile Düğünler de ve Özel Gecelerde Nişanlık,Gelinlik ve Abiye giysiler de çok şık olur.

İlk olarak Uzun bir dikdörtgen modeli yapılıp her iki kenarından ilmek alınıp Lastik ile ok gibi uçları birbirinin içinden geçecek şekilde yapılır.

Uçlara yapılan yerler bir tarafı 2 kat diğer tarafı içinden geçecek şekilde tek kat örülüyor.İp Olarak Sakalı ip kullanılmış.Ama siz Simli Pırıltılı Fantezi ipler Sakalı ipler ile çok daha güzel olur.

sakalli-iple-orgu-gelinlik-boero-sal
sakalli-iple-orgu-gelinlik-boero-sal

160 ilmek ile başlayan 37-38 beden bayanlara göre yapılan Bolero Şal için 4,5 numara Şiş ,Normal Beyaz ip ve Sakallı ip kullanılıyor.

2 Yumak Sakallı ip 1 yumak norma Beyaz ip kullanılmış.Aralarda ki Düz iple haraşoları farklı örnekler ya da Tığ ile bile yapabilirsiniz.

sal-bolerosu-yapilisi
sal-bolerosu-yapilisi

İlk uzun 160 ilmek ile model yapılıyor.Yanlarından ilmek çıkarılıyor.Bu 160 ilmek 37-38 Beden, 40-42 Beden için 180 ilmek daha uzun yaptığınız da olacaktır.

ANNELER VE KIZLARI İÇİN ANLATIMLI BOLERO VE MODELLER

Anlatımlı Bolero Tarifi ve fikir veren Şiş ve Tığ İşi Bolero Modellerine buradan bakınız.

sis-orgu-sakalli-iple-sal-bolero-yapimi
sis-orgu-sakalli-iple-sal-bolero-yapimi

Önceden de dediğim gibi Işıltılı,Pırıltılı,Pullu ya da Fantezi ipler ile daha Gösterili Gelin Bolero Şal yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir