gelin-bohcasina-fistikli-oya-tarifi


GELİN BOHÇASINA FISTIKLI OYA TARİFİ

El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Nişan Bohçası Yazma Yemeni Oyaları Çeyizlik Gelin Bohçasına koymalık Fıstıklı Tığ Oyası Tarifi ile yapmakta zorluk çekmeyeceğiniz bir Yazma Oyası Modeli.

Pembe ve Yeşil renk Oya ipleri ile yapılan Fıstıklı Tülbent modeli Fıstıklı çiçekleri Pembe alt Yeşil Çimen Oyası Yeşil ile yapılıyor.

Önceki Tığ Oyası Tülbent modeli de Tığ Kapağından Oya modeli olarak Boncuklu değişik minik ilmekleri ve Mor Boncukları ile çok ama çok şık.

fistikli-gelin-bohcasi-yazma-oyasi
fistikli-gelin-bohcasi-yazma-oyasi

Yazma köşesinden 1 zincir 1 örümcek 1 kutu boşluk 2. kutuya sabitlenir kapatılır dönülür örümceğin 2 kanadına toplam 8 tane sık iğne yapılır yine 1 örümcek çekilir dönülür 1 kutu bırakıp 2. kutuya batın 1 zincir  çekilir bu yapılan örümcek içine de 8 sık iğne yapılır.

Tren yolu oya tekniği ile ilk sıra yapıldıktan sonra 2. sıra Pembe iple Fıstık yapılarak tamamlanır. Her Çeyizde olması gereken Gösterişli Oyalara sitemizden bakabilirsiniz.
Bohçalık Fıstık Oyası video

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir