FLOŞ İPLE KOLAY TIĞ OYASI TARİFİ

tig-isi-flos-iple-oya-tarifi
tig-isi-flos-iple-oya-tarifi

2 Renkli Floş İp Oyası modeli olan Çok ama çok kolay,çok  ama çok zarif modeli ile Tığla Floş İple yapılan Oya Modeli Tarifi.

Ben genelde Dantel ya da Oya ipi ile yapılan Tığ Oyaların daha çok paylaşıyorum.Floş ip videoda çok parladığı için videoların çok anlaşılır olmadığını düşünüyordum ki! bu güzel anlatımı görene kadar.

flos-ipten-oya-yapimi
flos-ipten-oya-yapimi

Modelin anlatımını Derya hanım yapıyor.Fakat Oya Modeli Tasarımı sevgili Belkıs hanıma ait olduğunu da belirtiyor. Yeşil ve Beyaz renkleri ile anlatım yapılıyor.

Oya her ne kadar Floş iple de yapılan isteyen Oya ipliği ile yapar.Ama motifler daha küçük olabilir. Yeşil ve Beyaz ip aynı anda yürütülerek yapılıyor.

Beyaz ip Yeşil olan Oya ipi ile aynı anda Oya yapım aşaması esnasında Tek sıralı Oya modeli olarak yapılıyor. Saçaklı Çiçekli Kenar Danteli modeli için de buradan bakınız.

Floş İp Oya Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. TEK RENKLİ KESME BONCUKLU KALEM OYASI TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*