FİRKETE İLE İNCİLİ İĞNE OYASI TARİFİ

firkete-incili-fiyonklu-igne-oyasi-yazma
firkete-incili-fiyonklu-igne-oyasi-yazma

Firketeli Fiyonklu ve İncili İğne Oyası Modeli Çiçekli motifleri farklı İğne Oyası Tekniği ile yapılışı Videolu Tarifi. Çimen Tepesi Çiçekli Tığ oyası da nazarca Tığ Oyaları bölümüne eklenmiştir.

Öncelikle Yeşil Kısmı ile başlanır.Yaprakları sonra Yeşil sapları oluşturulan modelin aralarda 3 tane Pırpırları yapılır.Bu Pırpırlar üzerine Beyaz renk ile İncili Çiçekler yapılır.

incili-firkete-igne-oyasi
incili-firkete-igne-oyasi

Model uygulandıktan sonra 10 tane zürafa yapılır. Beyaz ve Mavi inciler kullanılan Fiyonklu İncili İğne Oyası Çiçekleri Saplar üzerine yapılır.

Fiyonklar elde Firkete üzerinde değil Yazma üzerinde motifler tamamlandıktan sonra ip sarma tekniği ile yapılır. Fiyonkları yapmasanız da çok güzel ama yaparsanız daha güzel görünür.

İğne Oyalı Yazmalar ve Model anlatımları için sayfamızda menülere bakabilirsiniz.Bu güzel Çiçek motifli oyaları farklı Oyalarda hatta Tığ oyalarında bile kullanabilirsiniz.
Firketeli İncili İğne Oyası Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. LALE ŞEKLİNDE TIĞ İŞİ ÖRGÜ KESE | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*