Örgü Modelleri Bebek Örgüleri FIRFIRLI 3 PARÇADAN KIZ BEBEK TAKIM YAPILIŞI

FIRFIRLI 3 PARÇADAN KIZ BEBEK TAKIM YAPILIŞI

1011
firfirli-etekli-hirkali-patikli-kiz-bebek-orgu-takim
firfirli-etekli-hirkali-patikli-kiz-bebek-orgu-takim

0-3 Aylıktan 5-6 Yaş Çocuklara kadar Sayıları da yazılı Robadan Başlanan Kurdeleli İple Fırfırlı Patik ,Etek ve Hırka Bebek Takımı 3’lü Örgü Şiş İşi Model anlatımı Baştan sona Öğretiliyor.

Fırfırlı Bebek Takımı Etek,Patik ve Hırka yapımı için gerekli malzemeler: İplik olarak Nako Saten marka  2 adet 230 metrelik ip kullanılmış ve 2 yumak 100 gramlık ip gitmiş.Şiş olarak ta 4 numara Örgü şişleri.

Nako Carmen Kurdele ip ile Fırfırlar yapılmış.Fırfırlar sonradan dikilmiş gibi görünse de Kurdele İp Markası ile Örgü içinde bir bütün olarak örülmüş.

yakadan-baslamali-bebek-hirka-sayilari-sema
yakadan-baslamali-bebek-hirka-sayilari-sema

0-3 aylık Kız Bebek Takımı ilk olarak Hırka Roba yapımı için 60 ilmek ile başlanıyor. Modelin Hırkası Yelek olarak tercih edilirse de aynı sayıda aynı teknikle Roba örülüyor.

robasi-firfirli-kiz-bebek-robali-hirka-tarifi
robasi-firfirli-kiz-bebek-robali-hirka-tarifi

Fırfırlı Kurdele İpli Bebek Takımı 0-3 aylık bebeklere göre yapılıyor ancak Sevil hanım Hırka Roba sayılarını bizler için 5-6 yaş çocuklara kadar sırası ile şu şekilde 6-12 Alık Bebekler 18-24 Aylık 2 yaşındaki Bebeklere uygun, 3-4 yaş Çocuk Hırka Roba sayısı,5-6 Yaşındaki Kız Çocuk Şiş işi Hırka yapımı için ilmek sayıları kol,ön,arka ve Artırmalar,eksiltmeler şeklinde şemasını da hazırlamış.

Robanın başında 60 ilmek 6 sıra yani 3 diş haraşo olacak şekilde örülerek başlanıyor. Benzer Örgü Bebek Takımı modeli olan Hırka,Bere ve Patikten oluşan Şiş ile yapılan başka bir Model anlatımı için buradan modeli görebilirsiniz.
Fırfırlı Bebek Hırka Roba Başlama Videosu

Hırka Etek,Patik Devam Videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz