Menü Kapat

FİMO HAMURUYLA BONCUK KAPLAMA DESENLİ KOLYE YAPILIŞIFimo hamurundan pastel renklerden oluşan bir kolye yapıyoruz bugün,Resimleri detaylı ve dikkatli inceleyiniz.Biraz zaman alan bir fimo çalışması.Ustalık istiyen boncuk kaplama metodu yeni fimocular için ilk başlarda zor olur.Diğer fimo çalışmalarına Burdan bakınız

fimo-hamurundan-cizgili-boncuk-kolye-yapilisi

 

Eflatun,Lila ve beyaz fimo hamuru lila ve sarı ince tül kurdele şerit,Folyo,falçata,makas,Kürdan,Çakmak,Boş Şiringa iğnesiz,Merdane gibi kullanmak için silindir.Küçük parçalara ayırdığımız hamuları silindir şeklindeki bir nesne ile hamur gibi açınız.

 
üst üste koyduğumuz fima hamurlarını hep iki beyazın arasında bir renkli olacak şekilde dizin biraz açın ve üçgen kesiniz.

 

Yine bir demet açılmış renk,renk fimo hamurundan kesilen bir parça hamur elde yuvarlanarak elde edilmiş boncuk şekilleri.

 

dilim,dilim kestiğimiz yukarıdaki yapılan boncukların üstüne düzgünce kaplayınız.

 

parmağınızla deseni bozmadan boncuğu elimizle ovarak oval bir boncuk elde ediyoruz.

 

bir kürdanla dikkatlice delik açıyoruz.

 

kürdana geçirdiğiniz boncukları elimizle yumruk gibi yaptığımız folyoya batırarak fırına kyun ve 30 dakika 125 derecelik fırında pişirin.Arzu ederseniz iyice soğuduktan sonra kil verniği yada tırnak cilası oje sürerek parlatınız.

 

küçük renk,rek hamurları büyük bir şiringaya koyup resimdeki gibi bastırarak fitil gibi çıkmasını sağlayın bu tip bir şiringanız yooksa benzer bir krema pompası 8pasta için kullanılanlardan) kullanabilirsiniz.

 

4 tanesini birleştirip blok yapın

 

dilim dilim kesin

 

boncukların üstüne en başlarda yaptığınız gibi giydirin bütün boncukları bir hamlede aynı 30 dakikaya 125 derece ayarlayıp pişirin

 

boncukların piştikyten sonraki halleri

 

tül şerit,deri veya sicime geçirerek kolyeyi tamamlayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir