Menü Kapat

FİMO HAMURUNUN ALETLERİNİ KENDİNİZ YAPINIZFimo hamuru (Polimer kil) kullanarak takı,süs,biblo,pano,oyuncak biblolar,bebek,araba,tespih.Aklınıza ne gelirse yapabilirsiniz.Bunları yani yaptıklarınızı 30 dakika 125, 130 derecelik ilk olarak soğuk fırına atıp söylendiği ayar ve derecede pişirdiğinizde sert seramik gibi olan fimo hamurundan bir çok şey yapılıyor. Fimo hamuruyla mozaik,vitray aklınıza ne gelirse yapabiliyorsunuz.Bu örnekleri ve nasıl yapıldıklarını nerden bulabilirsiniz, ne kadara alabilirsiniz. Burdan Fimo Hamuru bölümü nden bakabilirsiniz.

fima-hamur-yapiminda-ip-uclari

Bu tarz su boruları ve atık borularını merdane gibi kullanarak fimo hamurunu açma ve şekil oluşturmada kullanabilirsiniz.

Fimo hamurunu (polimer kil) şekilleri kolayca kesebilmek, blokları dilimlemek için kendinize yine fimo hamuru ile bir jilete sap yaparak kesme aleti olarak kullanabilirsiniz.Önce şekildeki gibi bir fimo hamurunu jiletin tek tarafına uçları biraz dışarıda kalıcak şekilde sarın,giydirin.120 derecelik fırında (ilk fırın soğuk olucak)20 dakika kadar pişirin sap kısmı sertleşip taş gibi olucak.


Üsteki iki resimde fimo hamurunun bloklanmış şeklinin rahatça dilimlendiğini görebilirsiniz.Diğer Örneklere Burdan Bakınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir