FİMO HAMURUNUN ALETLERİNİ KENDİNİZ YAPINIZ


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

Fimo hamuru (Polimer kil) kullanarak takı,süs,biblo,pano,oyuncak biblolar,bebek,araba,tespih.Aklınıza ne gelirse yapabilirsiniz.Bunları yani yaptıklarınızı 30 dakika 125, 130 derecelik ilk olarak soğuk fırına atıp söylendiği ayar ve derecede pişirdiğinizde sert seramik gibi olan fimo hamurundan bir çok şey yapılıyor. Fimo hamuruyla mozaik,vitray aklınıza ne gelirse yapabiliyorsunuz.Bu örnekleri ve nasıl yapıldıklarını nerden bulabilirsiniz, ne kadara alabilirsiniz. Burdan Fimo Hamuru bölümü nden bakabilirsiniz.

fima-hamur-yapiminda-ip-uclari

Bu tarz su boruları ve atık borularını merdane gibi kullanarak fimo hamurunu açma ve şekil oluşturmada kullanabilirsiniz.

Fimo hamurunu (polimer kil) şekilleri kolayca kesebilmek, blokları dilimlemek için kendinize yine fimo hamuru ile bir jilete sap yaparak kesme aleti olarak kullanabilirsiniz.Önce şekildeki gibi bir fimo hamurunu jiletin tek tarafına uçları biraz dışarıda kalıcak şekilde sarın,giydirin.120 derecelik fırında (ilk fırın soğuk olucak)20 dakika kadar pişirin sap kısmı sertleşip taş gibi olucak.


Üsteki iki resimde fimo hamurunun bloklanmış şeklinin rahatça dilimlendiğini görebilirsiniz.Diğer Örneklere Burdan Bakınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir