FİMO HAMURUNDAN SU KABAKLI BİLEZİK YAPILIŞI
fimo-polimer-kabak-kolye-yapilisi

FİMO HAMURUNDAN SU KABAKLI BİLEZİK YAPILIŞI


Fimo sevdalısı ben :) bugün sizlere çok sevimli görünen bir fimo hamuru polimer kil ile yapılma su kabağından bilezik yapılışını sunuyorum.Eğer sizlerde Fimo Hamuru ile Bürşeyler yapmak istiyorsanız Burdan neler yapabileceğinizi görebilirsiniz.Her kırtasiyeden bulabileceğiniz fimo hamurlarının 1 paketi 2 tl civarı.Size tavsiyem Fimo Soft almanız, Zira Fimo Clasic daha çok pişirdikten sonra ahşap oyar gibi oymak istiyenlerin kullanacağı bir hamur o biraz daha serttir oymacılar için uygundur yani.120 yada 110 derecelerde evlerdeki fırınlarda pişirilen bu hamur piştikten sonra ta gibi sert olur, kurumaz,kolay kırılmaz,çatlamaz şeklini korur.Burdan Diğer Örneklere Bakmak isterseniz Buyrun.

fimo-polimer-kabak-kolye-yapilisi

turuncu fimo hamurumuzdan eşit büyüklüklerde yuvarlak boncuklar yapıyoruz.resimdeki gibi bir nesne ile hafifçe ortasına bir çukur açıyoruz.

bir kürdan yardımı ile 8 eşit genişlikte dilim oluşturuyoruz.

tam ortasına daha sonra demir halka takacağımız su kabağımızın sapını yeşil bir hamurla hazırlayıp kil yapıştırıcısı yada uygun bir yapışkan  ile yapıştırıyoruz.

şekildeki gibi küçük bir yaprak hazırlayıp damar kısımlarını kürdan yardımı ile hazırlıyoruz.kabakların aralarına koyulacak olan yapraklara daha sonra demir halka takmak için pişirmeden önce delik açmayı unutmayınız.

yine bir kürdan yardımı ile yeşil hamurla hazırlanan yaprak şekillerini uygun yerlere yapıştırp  monte ediyoruz.120 Derecelik bir fırında 20 dakika kadar ilk önce soğuk fırına atıp sonra ayar ve dakikasını hazırlayıp yakmadan pişiriyoruz.pişip sertleştikten ve soğuduktan sonra parlak olmasını isterseniz kil verniği yada tırnak cilası oje sürün.Kolay Gelsin

Bir cevap yazın