Hobi Fimo Hamuru FİMO HAMURUNDAN KOLAY TAVŞAN YAPIMI

FİMO HAMURUNDAN KOLAY TAVŞAN YAPIMI

523
fimo-hamurundan-tavsan
fimo-hamurundan-tavsan

Fimo hamurundan kolayca sevimli bir tavşan yapıp bu sevimli tavşana bir çengel takarak duvara süs olarak asabilirsiniz.İsterlerse bu şirin tavşanı çocuklarda oyun hamurundan yapabilirler.Fimo tavşanı yaptıktan sonra ev fırınına atıp 40 dakika kadar 130 derecelik fırında pişirin.Fırın tepsisine yağlı fırın kağıdı veya folyo serin.

Kulaklar için 2 uzun hamur,gözler için 2 küçük top hamur ve başı için büyükçe top bir beyaz fimo hamuru kullanıyoruz.İsterseniz fimo hamurundan önce çocuklar için olan oyun hamurundan bir ön çalışma yapabilirsiniz.2. Resimde yüz için yassı bir hamur elde edilmiş.

fimo-hamurundan-tavsan
fimo-hamurundan-tavsan

Fimo hamuru yapıştırabileceğiniz ısıya dayanıklı bir yapıştırıcı ile gözleri ve kulakları yapıştırın.pembe fimo hamurundan burnunu unutmayınız.

Kürdanla delikler açın.Kulaklarının şeklini oluşturup gözlere mavi fimo hamuru yapıştırın.30, 35 Dakika kadar evdeki fırında 130 derecede pişirin.İyice soğuduktan sonra kil verniği yada tırnak cilası oje sürerek parlak olmasını sağlayabilirsiniz.Duvara asacaksanız pişirmeden önce arkasına çengel takın.

Not:Resimler silindiği için videolu Tavşan yapımı sunduk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz