Hobi Fimo Hamuru FİMO HAMURUNDAN KİRPİ YAPILIŞI

FİMO HAMURUNDAN KİRPİ YAPILIŞI

484
fimo-hamurundan-kirpi-yapilisi
fimo-hamurundan-kirpi-yapilisi

Hani bazı paylaşımlarım da size bu hamurla her şey yapabilirsiniz diyorum ya işte onlardan birisi:) çok sevimli bir kirpi biblosu.sizlerde isterseniz çok güzel takı,boncuk,biblolar,süsler her şey yapabilirsiniz .

Durun ben size alta bir kaç örnek resim daha ekliyeyim diğerlerine Burdan bakabilirsiniz. Yaptığınız şekilleri sert taş gibi olması için 25 dakika kadar 130 derecelik fırında pişiriniz.İlk olarak soğuk fırına koyuyorsunuz

Kil çalışmalarına mutlaka çocuklarınız ile birlikte yapınız.Oyun hamuru ile Şekiller yapabilmek için Fimo Şekiller size ilham verecektir.

Fimo Hamurundan Yusufçuk yapmak isterseniz burada uğur getirdiğine inanılan Güzel bir Yusufçuk yapabilirsiniz.


Kirpi yapımı için kullanılacak fimo hamuru renkleri,Ucu üçgen gibi yaptığımız hamurun üstünü kahverengi hamur ile kaplıyoruz.bir kürdan,kuru bir dal vs ile üzerine resimdeki gibi bir görüntü yapıyoruz.

siyah fimo hamurundan göz bebeklerini ve burnunu yapıp yapıştırıyoruz.ve tabi beyaz hamurla göz oluşturduktan sonra:).4 adet ayak şekli oluşturup onları da kil yapıştırıcı yada uygun yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz.

 

fimo-hamurundan-kirpi-yapimi
fimo-hamurundan-kirpi-yapimi

Bütün şekilleri yaptıktan sonra kirpinizi sertleşip sağlam olması için 25 dakika kadar 130 derecelik fırında pişiriyorsunuz.Fakat ilk olarak soğuk fırına kirpiyi koyarak sonra sıcaklığı ayarlayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz