Hobi Fimo Hamuru FİMO HAMURUNDAN KARPUZ YAPILIŞI

FİMO HAMURUNDAN KARPUZ YAPILIŞI

88
fimo-hamurundan-karpuz-yapilisi

Bugünde sizlerle Fimo Hamuruyla Karpuz şekli nasıl oluşturulur onu öğreniceğiz.Bu şekilde karpuz yaparak bunları pişirip sertleştirmeden önce ince dilimler keserek tablo,pano,süs meve tabahı benzeri süs eşyalarında kullanabilirsiniz.Diğer Paylaşımlara Burdan Bakabilirsiniz. Bu Hamurları kırtasiyelerden tek renk paketini ortalama 2 tl ye alabilirsiniz. Bir Fimo hamurundan merdane ile açarak ortalama 4 adet A4 Dosya boyutunda hamura sahip olursunuz. toplam 48 adet renkleri mevcuttur.Detaylar için mutlaka Fimo Hamuru menümüze bakınız.

fimo-hamurundan-karpuz-yapilisi

resimdeki gibi beyaz ruloya parça parça kahverengi yaprak hamurlar sarıyoruz.tek bir yönünede siyah hamur ile kaplıyoruz.

etrafına pembe hamur sarıp elimizle masanın üstünde yoğurarak ince uzun rulo yapıp ruloya üçgen şekli veriyoruz. bunlar karpuzun çekirdekleri olucak.

10 adet bu şekilde rulo  çekirdekler yapıyoruz.6 tanesinin yanyana getirip aralarına ince pembe hamurlar diziyoruz.diğer 3 adet ruloyada aynı işlemi yapıyoruz.bunları yarım karpuz dilimi olucak şekilde birleştirip etrafına ince pembe bir hamur daha sarıyoruz.

iki adet yarım karpuz dilimleri yapıyoruz.bu iki yarımı birleştiriyoruz .

tekrar etrafını ince pembe hamurla sarıyoruz.üstüne beyaz ve en son kabahu oluşturacak yeşil hamur sarıp elmizle masanın üstünde hafifçe ovalıyoruz. isterseniz ince dilimler keserek bu dilimlerden mutfak için meyvelerden yapılmış bir pano, yada farklı şeyler yapabilirsiniz 120 derecelik fırında yaklaşık 30 dakika evdeki fırında pişirip sertleştiriyoruz. .çok pişirmeyin yanar,bozulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz