FİMO HAMURUNDAN BENEKLİ RULO YAPILIŞI


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

Bu şekilde renkli fimo blokları yaparak  bunları dilim dilim kesip istediğiniz şekildeki boncuklara çevirebilirsiniz.Fakat unutmayınki bu boncukların sert olup taş gibi olması için istediğiniz şekli verdikten sonra yaptığınız obje neyse sayfadaki talimatlara uyarak denilen şekilde pişiriniz.Fimo Hamuru Bölümüne Burdan Ulaşabilirsiniz.

benekli-fimo-hamurdan-boncuk-yapilisi

 

iki tanesi yesil ve siyah kırmızı olan fimo hamurlarından çok daha ince olucak.siyah üstüne yeşili koyun,iki kırmızı kalın olan fimo hamurlarınıda onların üstüne .üzeri çukurluolan kabartma fayanslardan.sizde üstü kabarık yada çıkurlu olan benzer birşey kullanabilirsiniz.

 

birleştirdiğiniz incecik olan yeşik ve saiyah hamuru kırmızıların üstüne koyarak en alta taş olan çukur plakanın üstüne koyup merdane ile ileri geri üstünden biraz eziyoruz.bu işlemi üzerinde kare,üçgen yada değişik çukurluklar olan nesneledede yapabilirsiniz.üzerinden geçince plakadaki şekiller kabartma olarak siyah hamurun üstünde beliriyor.

 

Yavaşça üzerinden kabarcık olan siyahlıkları kesiyoruz,altaki kırmızı hamur görünecek şekilde.

 

kırmızıların birleştiği açık kalan alana kesik küçük yuvarlak hamurlardan yama yapabilirsiniz. elinizle masanın üstünde haffçe yoğurarak şekli ve renkleri yerine oturtun.  daha sonra küçük dilimler keserek boncuk şeklini veriniz.kürdan yardımı ile delik açınız kürdan içindeyken pişirebilirsiniz delik kapanmaması için.30 dakika kadar 120,130 derecelerde önce soğuk fırına koyup sertleşmesi için pişiriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir