FİMO HAMURUNDAN BENEKLİ RULO YAPILIŞI

Bu şekilde renkli fimo blokları yaparak  bunları dilim dilim kesip istediğiniz şekildeki boncuklara çevirebilirsiniz.Fakat unutmayınki bu boncukların sert olup taş gibi olması için istediğiniz şekli verdikten sonra yaptığınız obje neyse sayfadaki talimatlara uyarak denilen şekilde pişiriniz.Fimo Hamuru Bölümüne Burdan Ulaşabilirsiniz.

benekli-fimo-hamurdan-boncuk-yapilisi

 

iki tanesi yesil ve siyah kırmızı olan fimo hamurlarından çok daha ince olucak.siyah üstüne yeşili koyun,iki kırmızı kalın olan fimo hamurlarınıda onların üstüne .üzeri çukurluolan kabartma fayanslardan.sizde üstü kabarık yada çıkurlu olan benzer birşey kullanabilirsiniz.

 

birleştirdiğiniz incecik olan yeşik ve saiyah hamuru kırmızıların üstüne koyarak en alta taş olan çukur plakanın üstüne koyup merdane ile ileri geri üstünden biraz eziyoruz.bu işlemi üzerinde kare,üçgen yada değişik çukurluklar olan nesneledede yapabilirsiniz.üzerinden geçince plakadaki şekiller kabartma olarak siyah hamurun üstünde beliriyor.

 

Yavaşça üzerinden kabarcık olan siyahlıkları kesiyoruz,altaki kırmızı hamur görünecek şekilde.

 

kırmızıların birleştiği açık kalan alana kesik küçük yuvarlak hamurlardan yama yapabilirsiniz. elinizle masanın üstünde haffçe yoğurarak şekli ve renkleri yerine oturtun.  daha sonra küçük dilimler keserek boncuk şeklini veriniz.kürdan yardımı ile delik açınız kürdan içindeyken pişirebilirsiniz delik kapanmaması için.30 dakika kadar 120,130 derecelerde önce soğuk fırına koyup sertleşmesi için pişiriniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir