FİMO BONCUKLARIN YÜZEYLERİNİ NASIL PÜTÜRLÜ YAPABİLİRİZ
fimo-hamuru-boncugunun-yuzeyini-puturlu-yapma

FİMO BONCUKLARIN YÜZEYLERİNİ NASIL PÜTÜRLÜ YAPABİLİRİZ


Fimo boncuklarınızın yüzeyinin sizde resimdekiler gibi pütürlü bir yüzeyleri olsun istiyorsanız gelin hep birlikte resimleriyle tekniğini anlattığım yapımını inceleyiniz.

Fimo boncukları kırtasiye,oyuncakçı ve hobi malzemesi satan dükkanlardan bulabilirsiniz.

Şimdi altaki boncuklardan yaptığınızda 30 dakika 120 derecede bildiğimiz evimizde kullandığımız fırınlarda pişirecesiniz.

Fimo pişirilen ve kalıcı dağa sağlam bir sertlik elde edilen çok özel bir Hobi Hamurudur. Fimo Hamuru ile neler yapılır?

Fimo bölümünde gördüğünüzde hayranlık duyacağınız bu Hobi Kil Hamuru ile tanışmak için sabırsızlanacaksınız.

Büyük Kırtasiyelerden ve İnternet üzerinden Hobi malzemeleri satışı yapan Sitelerden satın alabilirsiniz.

Ama ilk önce fırın soğuk olucak boncukları fırına koyduktan sonra ayarları ayarlayınız.

Eğer biraz becerikliseniz Fimo hamuru ile yapacağınız,Tesbih,Kolye,Takı,Biblo ve ksesuarları satarak geçiminize ek kazanç ile büyük destek sağlayabilirsiniz.

Evden nasıl para kazanabilirim? diye araştıranlara bence bu fırsatı değerlendirin derim.

Diyelim ki fırında unuttunuz yandı kapıları açıp evi havalandırınız.Fimo Bölümünede Burdan Bakabilirsiniz.

fimo-hamuru-boncugunun-yuzeyini-puturlu-yapma

Hazırladığınız renk,renk fimo boncukları bildiğimiz sofra tuzuna buluyoruz.Yanlız dikkat ediniz boncukların şekli bozulmasın.Boncukların biraz içine batmış olmalı fakat hamurun altlarına girmesin.

örnekte gördüğünüz boncukların piştikten sonra tuzlardan arındırılarak pütürlü bir yüzeye sahip olmuş şekilleri.

Bakın şimdi iyice tuzladığınız boncukları pişirirken altlarının yanmaması,kimyasal maddelerin gıda pişirdiğiniz tepsiye bulaşmaması ve boncukların zarar görmemesi şekillerinin bozulmaması için bu şekilde bir pişirme tekniği uygulayın.Küçük bir taşın çevresine bolca folyo ile kaplayın bol olsunki kürdanları batırdığınızda kürdanlar içine girsin.Hem boncuklara delik açıyoruz hem pişerken deliklerin kapanmasını önlüyoruz bu şekilde

Bakın boncuklar ne güzel pişiyor:)2. resimdede kürdanlardan çıkarılmış bol az sıcak suyla yıkanarak tuzlardan arındırılmış peçetelerin üstünde kurumayı bekliyor canlarım:).Boncukları resimdki gibi 30 dakika 130 derecelik fırında pişiriniz.

Resimde iki değişik tekniği göstermişler.1. resimde çalar saat koymuşlar şaka sanırım bu:) ikinci resimdede piştikten sonra delmenin ne kadar zor olduğu anlatılmaya çalışılıyor.

bol az sıcak suyla yıkanmış suda dinleniyorlar:) yandaki turuncu,yeşil ve sarılar hani şu top sakızlar var 50 kuruş makinaya attığınızda acak sahip olduğunuz çocukların o makina ve sakızlardan gördüğünde eteğimize yapıştıkları sakızlara benziyorlar:) benim haylazlar hep öyle yapıyorlarda:)

Bakın burda ince bir lastiğe geçirilmiş fimo boncukların aralarınada minik inci boncuklarla hoş bir bileklik,künye,bilezik işte ne deniyorsa öyle yapmışlar.

Eveet artık boncuklarınızla ne isterseniz yapabilirsiniz.Kolay Gelsin.

Bir cevap yazın