Skip to main content


FİMO BONCUKLARIN YÜZEYLERİNİ NASIL PÜTÜRLÜ YAPABİLİRİZ

Fimo boncuklarınızın yüzeyinin sizde resimdekiler gibi pütürlü bir yüzeyleri olsun istiyorsanız gelin hep birlikte resimleriyle tekniğini anlattığım yapımını inceleyiniz.

Fimo boncukları kırtasiye,oyuncakçı ve hobi malzemesi satan dükkanlardan bulabilirsiniz.

Şimdi altaki boncuklardan yaptığınızda 30 dakika 120 derecede bildiğimiz evimizde kullandığımız fırınlarda pişirecesiniz.

Fimo pişirilen ve kalıcı dağa sağlam bir sertlik elde edilen çok özel bir Hobi Hamurudur. Fimo Hamuru ile neler yapılır?

Fimo bölümünde gördüğünüzde hayranlık duyacağınız bu Hobi Kil Hamuru ile tanışmak için sabırsızlanacaksınız.

Büyük Kırtasiyelerden ve İnternet üzerinden Hobi malzemeleri satışı yapan Sitelerden satın alabilirsiniz.

Ama ilk önce fırın soğuk olucak boncukları fırına koyduktan sonra ayarları ayarlayınız.

Eğer biraz becerikliseniz Fimo hamuru ile yapacağınız,Tesbih,Kolye,Takı,Biblo ve ksesuarları satarak geçiminize ek kazanç ile büyük destek sağlayabilirsiniz.

Evden nasıl para kazanabilirim? diye araştıranlara bence bu fırsatı değerlendirin derim.

Diyelim ki fırında unuttunuz yandı kapıları açıp evi havalandırınız.Fimo Bölümünede Burdan Bakabilirsiniz.

fimo-hamuru-boncugunun-yuzeyini-puturlu-yapma

Hazırladığınız renk,renk fimo boncukları bildiğimiz sofra tuzuna buluyoruz.Yanlız dikkat ediniz boncukların şekli bozulmasın.Boncukların biraz içine batmış olmalı fakat hamurun altlarına girmesin.

örnekte gördüğünüz boncukların piştikten sonra tuzlardan arındırılarak pütürlü bir yüzeye sahip olmuş şekilleri.

Bakın şimdi iyice tuzladığınız boncukları pişirirken altlarının yanmaması,kimyasal maddelerin gıda pişirdiğiniz tepsiye bulaşmaması ve boncukların zarar görmemesi şekillerinin bozulmaması için bu şekilde bir pişirme tekniği uygulayın.Küçük bir taşın çevresine bolca folyo ile kaplayın bol olsunki kürdanları batırdığınızda kürdanlar içine girsin.Hem boncuklara delik açıyoruz hem pişerken deliklerin kapanmasını önlüyoruz bu şekilde

Bakın boncuklar ne güzel pişiyor:)2. resimdede kürdanlardan çıkarılmış bol az sıcak suyla yıkanarak tuzlardan arındırılmış peçetelerin üstünde kurumayı bekliyor canlarım:).Boncukları resimdki gibi 30 dakika 130 derecelik fırında pişiriniz.

Resimde iki değişik tekniği göstermişler.1. resimde çalar saat koymuşlar şaka sanırım bu:) ikinci resimdede piştikten sonra delmenin ne kadar zor olduğu anlatılmaya çalışılıyor.

bol az sıcak suyla yıkanmış suda dinleniyorlar:) yandaki turuncu,yeşil ve sarılar hani şu top sakızlar var 50 kuruş makinaya attığınızda acak sahip olduğunuz çocukların o makina ve sakızlardan gördüğünde eteğimize yapıştıkları sakızlara benziyorlar:) benim haylazlar hep öyle yapıyorlarda:)

Bakın burda ince bir lastiğe geçirilmiş fimo boncukların aralarınada minik inci boncuklarla hoş bir bileklik,künye,bilezik işte ne deniyorsa öyle yapmışlar.

Eveet artık boncuklarınızla ne isterseniz yapabilirsiniz.Kolay Gelsin.Benzer Yazılar:

DORİTOS KUTUSUNDAN VE MANDALLARDAN SAKLAMA KABI YAPIMI
Sizlerle bugün teneke kutu veya doritos kutuları kullanılarak mandallarla dekore edilerek yapılan çok şirin saklama kabını paylaşmak istedim. Yabancı ruslara ait bir web sitesinde gördüğüm bu güzel saklama kabını nasıl yapılmış dilim döndüğünce sizlere anlatacağım. Bir çok atık materyalleri geri dönüşüm olarak çok farklı ve işe yara şeyler yapabiliriz. Hem kullanışlı eşyalarımız olur ...
KEÇE AĞAÇ MAKETLERİ
Keçe ile yapılan süs eşyaları,bugünde sizlere keçe kumaşı kullanılarak yapılan ağaç maketleri,ağaçları paylaşmak istiyorum. O kadar güzel ağaçlar yapmışlar ki yapanların eline ve emeğine sağlık.Keçe ile yapılan içeriklerin devamını görmek isterseniz Burdan Buyrun Keçe Ağaç Modellerinin maalesef resimli anlatımı yok onun için bu çalışma Keçe ve Maket işinde uzmanlaşmış Arkadaşlar için. Fakat resimlerden ...
FON KAĞIDINDAN KUŞ ŞEKLİ YARASA FALİYETİ
Mandal ve siyah karton daha doğrusu Siyah fon kağıdını kullanarak sevimli bir yarasa yapıyoruz bugünde.   1.resimdeki gibi siyah fon kartonunu kesiniz. Siyah ahşap bir mandalı Akrilik yada Guaj boya ile boya ile boyayınız,olursa sulu boyada kullanabilirsiniz.   Siyah rengine boyadığınız ve iyice kuruyan mandalınızı Yarasa şeklindeki kartonun ortasına yapıştırınız ve yalancı ...
ÇORAPTAN KARDAN ÇOCUK YAPILIŞI
Yine çoraptan bir faliyetimiz var .Bu sefer kardan çocuk yapıyoruz.İki değişik desendeki çorapttan yapılan bu sevimli oyuncak çocukların kış arkadaşı olacaktır.Kardançocukları yaparken bırakın bu faliyete çocuklarınızda katkıda bulunsunlar bu onları çok mutlu edecektir. coraptan-kardanadam-cocuk-yapilisi   Burda iki çorap kullanıyoruz biri desenli biri düz beyaz.Beyaz çorabı bilek kısmından keserek ...
FİRKETE VE KURDELEDEN ABİYE TOPUZ SAÇ TOKASI YAPIMI
Düğünler olmaya başladı. Neredeyse her ede ya Sünnet,ya Kına gecesi,nişan ya da Evlenenlerin Düğün hazırlıkları var. Topuz Abiye Saçlar İçin Evde Firkete ve Kurdeleden Güllü Toka nasıl yapılır? öğrenelim. Abiye kıyafetinizin rengine uygun Kurdele ile kendi Topuz tokasını kendiniz yapmak isterseniz buyrun. Size gerekli olanlar Topuzlar için kullanılan Tel Firkete,inci boncuk ve ...
YOĞURT KABINDAN BİLEKLİK YAPILIŞI
Aksesuar kullanmayı erkeklerde bayanlarda çok sever, en azından büyük bir kısmı :) bugün bildiğimiz yoğurt kabından bileklik yapıcaz. çokta orjinal görünüyorlar.küçük danone ve meyveli  yoğurt kaplarınıda kullanarak kızlarımızada bilezik yapabiliriz.   Uzun Şeritler halindeki kumaş yada kurdelaları yoğurt kabından kestiğimz halkalara kaplıyoruz.
ESKİMİŞ KAZAKTAN BERE VE ELDİVEN YAPILIŞI
Daha öncede hobi bölümünde eskimiş kazaktan çanta nasıl yapılır onu göstermiştim. şimdi ise eki kazaklarımızdan kendimize yada bebeğimize,çocuğumuza bere ve eldiven yapıcaz. çokta güzel oluyor. altaki resimleri incelerseniz detaylı bir şekilde açıklıyor. Eski Dediğim Kazağa Bak :)  Benim Değil Haa Bir Başkası ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir