Menü Kapat

EVDE YAPIŞTIRICI NELERDEN YAPILIRBazen Evde etkinlik yaparken yada herhangi birşey yapıştırıcıya ihtiyaç duyarız, bakarız evde yok. zor br durumdur heleki dışarı çıkmak zor geliyorsa, gecese vs vs.neyseki ben size evde kendi yapıştırıcınızı yapabileceğiniz bir tarif vericem. siz ne olur ne olmaz evde limon tozu olmuyabilir :) bakkaldan alın bir tane yapıştırıcınız her daim elinizin altında olsun :)

Malzeme:
Kullanılacak malzemeler her evde bulunabilecek türden şeyler:
40 gram toz şeker,yarım bardak kadar su,15 gram limon tuzu,ısıya dayanıklı bir kap,karıştırmak için bir kaşık ve ısıtma işlemi için de bir ısıtıcı yeterli olacaktır.

Yapılışı:
Isıya dayanıklı kabın içine yarım bardak suyu boşaltın.Daha sonra üzerine toz şekeri ekleyin ve kabı ısıtmaya başlayın.Tabii bir yandan da devamlı karıştırmayı unutmayın.Su ısındıktan sonra kaptaki karışıma limon tuzunu da ekleyin ve kabın içindeki karışım koyulaşana kadar karıştırmaya
devam edin.Karışım bir süre sonra yoğunlaşacak ve sarı bir renk alacaktır.Isıtma işlemini sonlandırın ve bu karışımı başka bir akba naklederek soğumaya bırakın.Soğuduktan sonra yapıştırıcınız hazır demektir.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir