Skip to main content


EVDE KAHVE ÇEKİRDEKLİ MİS KOKULU MUM NASIL YAPILIR

Evde Mum Nasıl Yapılır?Kahve Çekirdekli Dekoratif Mum Yapılışı-Resimli anlatımlı Ev Yapımı Mum Yapımı.Mum yapılışı ve malzemeleri nelerdir?Resimli ve Videolu Mum Yapımı izle, Sizlere Kendi Mumunuzu Evde kendiniz nasıl yapabilirsiniz açıklamalı olarak göstermek istiyoruz.

Evde Mum yapmak için kullanacağınız malzemeleri hazır beyaz kalem Mum kullanarak daha da kolaylaştıracağız.

Mum yapılışı video ile Evde nasıl Mum yapılır detaylarını farklı şekillerde Mum Yapımı tekniklerini de görebilirsiniz.mum yapılışı izleyerek kendiniz değişik güzel Mumlar yapabilirsiniz.

Fakat burada Mum yapımında kullanılan Ana malzeme Parafin Mumu ve Mum Fitili. Ancak burada Bakkal ve Marketlerden satın alınan Klasik Mumları kullanarak daha kolay Mum yapılışı nasıl olur onu öğreneceğiz.

Evde hanımların yapıp sattığı Dekoratif Süslü ve Kokulu Mumların dışında birde Mumluk yapımı için kullanılan Dekoratif Mumluk yapılışları hakkında bir kaç Örnek sayfayı göstermek isterim. Fakat burada yapılan çalışmalar yanma olasılığı yüksek olduğu için Sahte Pilli Mumlar ile yapılıyor bilginiz olsun.

Yandığında etrafa güzel kokular salan Tarçınlı Mum Yapımı  sayfamız da Tarçın çubukları Mum çevresinde dekoratif bir şekilde kullanılmış.

Eğer sıfırdan başlayarak Parafin İle Mum yapmak isterseniz burada yazılı olarak anlatılan Gerçek Mum yapılışı size gerekli malzemeler ve Mum Yapım aşamaları hakkında yeterli bilgileri verecektir.

Kolay Mum Yapımı için gerekli olan malzemeler nelerdir?

 • 5 Tane kalem çubuk beyaz Mum
 • Boş Süt kutusu
 • Süzgeç
 • Kalem
 • Makas ve Bıçak
 • Kuru Kahve Çekirdekleri
 • Isıya dayanıklı Taslar

Mum Yapmanın Püf Noktaları:

 • Mumları asla su ile temas ettirmemeliyiz ve Benmari usulü Mumları eritmeliyiz
 • Kahve Çekirdeklerini yine Benmari usulü su içinde bekleterek su emmesini salamalıyız,
 • Mum Fitillerini yapmak istediğimiz Mum Boyutlarına göre kesmeliyiz
 • Kahve Çekirdekli alt tabaka mumun tamamına karışmaması için donması için serin bir yerde beklet meliyiz

Resimli açıklamalı Kahveli Mum Yapılışı

evde-kahve-cekirdekli-mis-kokulu-mum
evde-kahve-cekirdekli-mis-kokulu-mum

evde-kahve-cekirdekli-mis-kokulu-mum-2
Malzemeler
evde-kahve-cekirdekli-mis-kokulu-mum-1
Yapacağımız Mum büyüklüğüne göre o çoklukta Çubuk mum kullanmalıyız. Muma renk vermek isterseniz Aralarda renkli um eriterek dekor yapabilirsiniz.
evde-kahve-cekirdekli-mis-kokulu-mum-3
İçinden fitili çıkarılan mumları küçük parçalara ayırın ve ateşin üzerinde kaynayan suyun buharında Benmari usulü mumu eritin. Mumun içine su kaçmamasına Dikkat edin lütfen
evde-kahve-cekirdekli-mis-kokulu-mum-4
Eğer daha ince veya şekilli mum yapmak isterseniz ona göre bir küçük Meyve suyu kutusu kullanabilirsiniz. Burada Süt ya da Meyve suyu kutusu kullanılmasının nedeni hem içinden mumu çıkarmak kolay olur hem ısıya dayanıklı olduğu için. Mum fitilini alttan 1 santim fazla kalacak şekilde örnek resimdeki gibi tam ortadan kalem ile düz bir şekilde tutturun. Sıkı bağlayın mumu dökme aşamasında Fitil düşmesin.
evde-kahve-cekirdekli-mis-kokulu-mum-5
Mum eridikten sonra aynı kaynayan suyun üzerine  eriyen mumun bir miktarını alın ve ayrı bir tasın içinde içine kahve çekirdeklerini de koyarak bir süre daha ısıtın.
evde-kahve-cekirdekli-mis-kokulu-mum-6
Mum ve Kahve çekirdekleri olan mum sıvısını dikkatli bir şekilde kaba dökün.Bir süre sertleşmesini bekledikten sonra kalan mumu da içine dökün. Eğer bu aşamada kapta kalan mum sertleşmişse tekrar Benmari usulü sıcak suyun buharında eritebilirsiniz.
evde-kahve-cekirdekli-mis-kokulu-mum-7
Serin bir yerde Mumun sertleşmesini bekleyin
evde-kahve-cekirdekli-mis-kokulu-mum-8
Parafin İle Renkli Mum Yapımı Video İzle

Eski Mumu Eriterek Yeni Dekoratif Mum Yapımı İzle

Benzer Yazılar:

İPLE NASIL KASE YAPABİLİRSİNİZ
Çuval ipinden derin bir kase yapmak için doğru ve yanlış,Kolay ve zor teknikleri göstermişler. Bu tarz bir etkinlik yapacaksanız Kalıp olarak kullanacağınız kasenin ters tarafını kullanırsanız ipte dağılma olmaz. Şimdi bakalım hangi malzemelerle ...
DÜĞMELERDEN ÇİÇEK ŞEKLİNDE SÜS
Düğmeler ile Bir çok etkinliğiniz de ve faaliyetleriniz de,el işlerinizde hatta evinizin dekorasyonunda çocukların tokalarına giysilerinde süs olarak kullanabilirsiniz.  Keçe ve güzel kumaşlarla destekleyerek düğmelerden çiçek şeklinde süs. Eğer sizde düğme çiçeğinizin arkasına çengelli iğne takarsanız ...
İÇECEK HALKALARINDAN ÇİÇEK BARDAK ALTI YAPILIŞI
Bildiğimiz Kutu İçecek kutularının Açma Halkalarından Son Senelerde Harika İşler Yapılıyor.Resimdeki Gibi Halkalardan Çiçek Motifleri Yapabilir Bunları Bardak Altlığı Olarak Kullanabilirsiniz.Hatta Bu Güzel Motifleri Birleştirip Örtü,çanta, Ve Farklı Şekillerdede Kullanabilirsiniz.Yaratıcılığınıza Güveniyorum:) [caption id="attachment_6874" align="alignnone" ...
TAHTA KAŞIKLA SAÇLI OYUNCAK KIZ BEBEK YAPIMI
Tahta yada sert plastik kullanarak oyuncak ve süs olarak biblo ve bebek yapımı.Tahta kaşığa biraz yün veya merserize ipten saç yapıp yapıştırarak karton ve eva kağıdı kullanıp elbisesinide güzelce yapıştırdıkmı çok güzel bir ...
TIĞ İŞİ İŞLERDE BİRİT AYAKKABI BAĞCIĞI KULLANARAK SAĞLAMLAŞTIRMA
Tığ kullanarak ördüğünüz el işlerinin daha sağlam,dayanıklı ve kalıb gibi durmasını istiyorsanız resimdeki araya birit koyma tekniğini kullanarak örneğinizi el işinizi örebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Tığla ördüğünüz çantaların altlarını yada sepet şeklinde ördüğünüz ...
POLARLA TAVŞAN OYUNCAK DİKMEK
Kolayca yapabileceğiniz şöyle puf yumuşak çocuğunuzun çok seveceği bir oyuncak dikmek istiyorsanız bu sayfadaki Polar Kumaştan Yapılan Oyuncak Tavşan tam aradığınız oyuncak diyebilirim. Oyuncak Tavşan Şablonu sayesinde polar kumaşı nasıl keseceğinizi görerek kalıbı ...
DÜZ KORDON SUTAŞINDAN GÜLLÜ TAKI KOLYE YAPILIŞI
Kadınlarda takı kullanımı çok uzun yıllara dayanıyor.Antik çağlarda takılar bayanlar kadar erkekler tarafındada çok olarak kullanılır ve sadece süs amaçlı olara kullanılmazdı.Tılsım şeklinde takılar,taş oyma,kemik,hayvan dişi ve derilerinden,tüylerinden yapılan takılar kötü ruhlardan koruduğuna ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “EVDE KAHVE ÇEKİRDEKLİ MİS KOKULU MUM NASIL YAPILIR”

 1. Makale çok ayrıntılı olmuş. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var düzenli takip edeceğim bundan sonra çok faydalandım yazıdan teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir