Hobi El İşi Oyuncak Yapımı EVDE FOTER ŞAPKA NASIL YAPILIR

EVDE FOTER ŞAPKA NASIL YAPILIR

4301
foter-sapka-yapimi

1. Sınıfların okuma bayramı yaklaşıyor. Okuma bayramındashirbaz kıyafeti giyecekler, drama,tiyotro etkinliği sunumu yapacak çocukların rolleri gereği giyecekleri kıyafetleri için Foter şapka gerekmiş. Benim aklımada küçük süs amaçlı veya çocukların,kızların bebekleri için yaptıkları Foter şapkayı sunmak geldi. Tabi resimdeki küçük fakat aynı teknik kullanılarak büyük foter şapkada yapabilirsiniz. Özellikle sihirbaz olacak çocuklar için. Kullanılacak malzemelere gelince.Karton  Foter şapka yapımı. Bu arada dikkat ederseniz foter şapkayı oluşturmak için kare kesilen kartonu kesince foter şapka oluyor ,eğer kesmez ve sadece başın gireceği bölümü oyarak açarsanız Mezunuyet kepi olarakta yapabilirsiniz.

Malzemeler:

Karton,tuvalet kağıdı rulosu,süs için keçe veya farklı bir kumaş,makas,yapıştırıcı,Akrilik veya benzer çeşitte siyah boya

foter-sapka-yapimi-1

Malzemeler

foter-sapka-yapimi-2

öncelikle tuvalet kağıtı rulosunu ortadan ikiye kesiniz.Rulonun 1 yüzüne kare karton,bir yanına yuvarlar daire çember karton kesiniz.

bakın burda yuvarlak kartonun içini daha sonra oyarak başa geçicek bölümü oluşturmuşlar. Siz isterseniz çember kartonu kestiğinizde içini baştan kesebilirsiniz.

foter-sapka-yapimi-3

Her iki kare ve yuvarlak mukavva kartonu iki taraftan yapıştırınız onun kurumasını beklerken keçe kumaşından yada yoksa aynı şekilde renkli kartonlardan kesip yapıştırarak çiçek yapabilirsiniz.

foter-sapka-yapimi-4

Şapkanın fotere dönmesi içinkare olan kartonu temiz bir şekilde fazlalıklarını kesiniz.

foter-sapka-yapimi-5

foter-sapka-yapimi-6

Yuvarlak kesilen kartonun içini düzgün bir şekilde oyduktan sonra siyah boya ile boyayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz