Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ETEKTEN YAKAYA ÖRÜLEN KAZ TÜYÜ BEBEK HIRKA YELEK YAPIMI

ETEKTEN YAKAYA ÖRÜLEN KAZ TÜYÜ BEBEK HIRKA YELEK YAPIMI

2075
etekten-ucundan-yakaya-kaz-tuyu-bebek-hirka-yelek-yapimi
etekten-ucundan-yakaya-kaz-tuyu-bebek-hirka-yelek-yapimi

Etekten Başlamalı Kaz Tüyü Bebek Yelek ve Hırka Modeli Tarifleri ile Sizlere Şiş işi Etekleri ve Robasın da Kaz Tüyü Örgü ipi kullanılan Bebek Örgüsü ile Güne Merhaba diyerek başlayalım.

Artık Akşam oldu ama Ben ancak Pc başına geçebildiğim için.Gönül hanım Sağ olsun Bana Çok güzel bir Etekten Yakaya yapılan Kısa Kollusu Yelek,uzun Kollu olanını Kaz Tüyü İpten Hırka modeline dönüşüyor.

1 ile 1,5 Yaş Bebekler için örülen Model için 3,5 numara Misinalı şiş ile 164 ilmekten etek ucundan başlanıyor.Burada kullanılan Şiş 4,5-5 numara Şiş olursa 3-3,5 yaşa kadar olabilir.Kullanılan ipler aynı olduğun da.

pembe-kaz-tuyu-orgu-bebek-hirka-yapilisi
pembe-kaz-tuyu-orgu-bebek-hirka-yapilisi

Bebe ipinden ve Kaz Tüyü iplerden yapılan Hırka ve Yelek aynı sayılar ile başlanacak.Tabi Yelek ve Hırka olmasını sizin kollarını nasıl ördüğünüze göre değişir.

3 Düğme kullanılan bebek modelin de Tığ işi Düğmeler kullanılmış.Etek ucu ve edende 2 Sıra,Roba da 2 sıra Kaz Tüyü ve Kollarda 2 sıra Tüylü ip kullanılıyor.

SEVGİ KALPLERİ ROBADAN ŞEKER BEBEK YELEK TARİFİ

Sevgi Kalpleri Bebek Yelek yapılışını da Ajurlu kalpli Bebek Yelek anlatımına buradan bakabilirsiniz. 2 Şiş ile ypılmakta.

Krem renkli Bebe ipinin markası Nako Lüks Minnoş-Kaz Tüyü ip Örse Simli-Şiş 3,5 numara. Eğer 4 numara Şiş kullanılırsa 2 yaş çocuklara kadar olabilir.

kaz-tuyu-bebek-yelek-etekten-baslanan
kaz-tuyu-bebek-yelek-etekten-baslanan

7 diş haraşo yapılarak  14 sıra tamamlanıyor.15 sırada 7 ilmek Yeleğin ön düğme bandı için örülüp Kaz tüyü ip ile örgüye devam ediliyor.

Sevgili Gönül Hanım Gönülden Örgüler kanalının Sahibinin anlatımını yaptığı Modeli için Gönül hanıma sonsuz Teşekkürler


devamı

devamı

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz