ETEKTEN BAŞLANAN ÖRGÜLERDE TEMİZ CEP YAPIMI
etekten-baslanan-orgulerde-cep-yapimi

ETEKTEN BAŞLANAN ÖRGÜLERDE TEMİZ CEP YAPIMI


Etekten başlanan kazak hırka yelek süveter tulum modelleri Temiz Örgü Cep Yapma Tekniği ile ekleyebilirsiniz.

Yukarıdan başlanan, Yakadan, Robadan başlanan Yelek, Hırka modellerinde Bu cep tekniği uygulaması uygulanır.

etekten-baslanan-hirkaya-cep-yapimi
etekten-baslanan-hirkaya-cep-yapimi

Mesela erkek bebek örgülerinde burada robalı yukarıdan başlayan Erkek çocuk ceket yapılışın da cep kullanılmış.Ayrıca örülüp örgünün üzerine dikilen çeşitte cep çalışması yapılmış.

Örnek olarak Daha önce paylaştığım 1-2 yaş çocuk için yapılmış robadan başlanan Cepli bebek hırkasında Yine benzer bir teknik kullanılmış.

Eğer kazak üzerinde Örgü Kazak Cebi nasıl yapılır? görmek isterseniz, o zaman buradan 1-3 yaşa etekten başlanarak Cepli Reglan Kazak Yapılışına bakabilirsiniz.

hirka-cepi-alttan-baslanan
hirka-cepi-alttan-baslanan

Örgü Anne yeleklerinde, kadın yeleklerinde, şiş örgü bayan yeleklerinde Yelekler de Torbalı cep yapılışı tarifi içinde buradaki modeli incelemeniz gerekiyor.

Buna sadece etekten başlayan modellerde kullanabilirsiniz. Ancak Sadece düz örgü için geçerli değil, modelli örgülerde de aynı tekniği kullanarak çeyizlik yelekler, çocuk hırkaları, etekten başlayan bütün örülen yelekler de uygulanabilir.

mavi-yelek-hirka-cep
mavi-yelek-hirka-cep

Örgü bebek tulumlarında ön tarafında böyle bir cep uygulayabilirsiniz. Çocuk örgülerinde, kız çocuk örgüleri cepli etek, cepli elbise yapılış tekniği ve bu şekilde dışarıdan uygulanan cep tekniği ile yapılabilir.

Örnek olarak Mutfak önlüğü ,Örgü Mutfak Önlüklerinde bu şekilde cepler uygulayabilirsiniz. Cebim büyüklüğünü, küçüklüğünü, ne derinlikte ve genişlikte olacağına yine örgü içinde siz belirliyorsunuz.

Alttan Başlanan Örgüye Cep Örme Videosu

Bir cevap yazın