El İşleri Danteller ESKİ DANTELLER DEN BUGÜNE EFSANE DANTEL HAVLU PİKE TARİFİ

ESKİ DANTELLER DEN BUGÜNE EFSANE DANTEL HAVLU PİKE TARİFİ

2159
eski-dantellerden-bugune-efsane-havlu-pike-ucu
eski-dantellerden-bugune-efsane-havlu-pike-ucu

Küçük Yarım Çiçek Motifli Havlu Ucu Danteli Pike Danteli ve Uç Dantel modeli için de kullanabileceğiniz Tarifi ile Sizlere Yeni Dantel örneği önerilerim den.

İnce Dantel ipi ile yapılan Lila model de gördüğünüz üzere örnek net belirgin değil.Ama daha kalın Dantel ipi ile yapılan Pembe renkli Üçgen Havlu kenarı daha hoş.

Önce Çiçeğin yarısı yapılıyor ve her sırada yarım,yarım artıyor.İstediğiniz genişlikte olduğun da aynı şekil de Yarım Çiçek Motifleri ile eksiltme başlanıyor.

efsane-pike-kenar-danteli
efsane-pike-kenar-danteli

Danteli yapmayı bitirdikten sonra Havlu,Peçete,Pike ya da çarşaf kenarına dikeceğiniz düz tarafına 2 zincir 1 tranzan ile kafesleri yapılacak.Uç kısımları sık iğne ile çevreleniyor.

MOTİFLİ ZANNEDİLEN AMA TEK SEFERDE YAPILAN ŞAL TARİFİ

Aynı Örneğin geçenler de Şal Modelini görmüş Tarifini izlemiştik.Yukarıda ki resme tıkladığınız da Şal Yapılışı olan sayfaya ulaşabilirsiniz.Emine hanımın bahsettiği Şal bu.

SİMLİ SAKALLI İPLE ÖRGÜ ABİYE PANDUF YAPIM AŞAMALARI

Havlu ya da Pike dantel Tarifleri ile alakasız ama görmeyenlere Simli Sakallı İple Örgü Panduf Modeli Tarifinin de olduğunu göstereyim istiyorum.Beğenenler örsün giysin.

efsane-kenar-pike-havlu-eski-danteli
efsane-kenar-pike-havlu-eski-danteli

Pembe olan Dantel bir tık daha kalın Dantel ipinden yapıldığından model şahane ve net görünüyor.Şal yapımının da resmi ve linkli yazı için de yukarıda.Kim ne yapmak istiyorsa hepsinin Tarifleri nazarca.com Danteller bölümünde

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz