Hobi EŞARP İLE ŞALVAR PANTOLON NASIL DİKİLİR

EŞARP İLE ŞALVAR PANTOLON NASIL DİKİLİR

5687
esarp-ile-nasil-salvar-pantolon-yapilir

Modası hiç bitmeyen Bayan Şalvar Pantolonları sevenlere evde kendiniz çok kolayca Büyük boy Eşarp ile Şalvar Pantolon Dikilişini resimli anlatımlı olarak öğrenebilirsiniz.

Resimdeki hanımın diktiği bu güzel Şalvar Modeli için çok az malzeme ve dikiş bilgisi yeterli. Dikiş makinesi olmayanlar da Evde el dikişi ile Şalvar Pantolon dikebilirler.

Eşarp kumaşı yakar diye düşünüyorsanız ille de Eşarp kullanmanıza gerek yok.Kolay Şalvar Nasıl Dikilir? Resimleri inceleyebilirsiniz.

Uygun desen ve yapıda farklı bir kumaşı Kare şeklinde boyunuza uygun ebatlarda keserek bu çok kolay Şalvar dikme yöntemini kullanabilirsiniz.

Kız Çocukları için Şalvar Pantolon dikmek isterseniz küçük boy Eşarp veya Kare kumaş yeterli gelecektir. Ancak burada öncesinde ölçülerini almanızı tavsiye ederim.

Şalvar Pantolonun bel kısmı için resimde gördüğünüz gibi her iki taraftan 32 cm keserek toplamda 64 cm bir kısmı kesmiş olmalısınız.

Tabi Bebekler için Şalvar Pantolon dikecek olanlar boyutlarını ona göre kesmeli.Şalvar Pantolonun paçaları üçgen durduğu için daha şık olmuş ve paçalar için bırakılacak alan 19 cm.

Tuhafiyelerde metre ile satılan 2-3 cm kalınlığındaki Lastikler beli için daha iyi olur. Geniş lastik sayesinde Şalvarın boyu da kısalmamış olacaktır.

Beli kalın veya biraz kilolu olan hanımlar Bel ölçülerini kendi bellerine göre keserek dikmeliler. Şalvar Pantolonun paçalarına renkli boncuklar Şalvar Modelinin daha şık görünmesini sağlayabilir.

Ayrıca Külot dan Nasıl Sutyen Yapılır? buradan bakabilirsiniz. Elinizde ki malzemeler ve Eski Eşyalarınızı nasıl değerlendire bilirsiniz Moda-Giyim bölümüne bakabilirsiniz.

esarp-ile-nasil-salvar-pantolon-yapilir
esarp-ile-nasil-salvar-pantolon-yapilir

esarp-ile-nasil-salvar-pantolon-yapilir-1
Üst sivri kısım bel olacak. Sağ ve sol uç kısımlar paçalar oluyor
esarp-ile-nasil-salvar-pantolon-yapilir-2
Bel bölümü her iki taraftan 32 cm kesilerek yapılmış. Ancak siz kendi belinizin ölçülerini baz almalısınız. Paçalar için 19 cm yeterli
esarp-ile-nasil-salvar-pantolon-yapilir-3
Şalvarı üçgen şekle getirince altını dikerek kapatın ve paçaların olacağı bölümü 19 cm genişliğinde açık bırakın.
esarp-ile-nasil-salvar-pantolon-yapilir-4
Şalvar Pantolonun beline kalın lastik dikerseniz boydan kısalma olmaz
esarp-ile-nasil-salvar-pantolon-yapilir-5

6 YORUMLAR

  1. Gökte ararken yerde buldum :) gösteri için oğluma şalvar arıyordum bu basit dikim ile kendim yaparım yıldızlar olsa 10 yıldız veririm teşekkürler inş güzel olur :)

  2. merhaba ,
    bayıldım şalvar sunumunuza .ancak benim boyum uzun sizin eşarp ölçüleriniz ne idi nasıl bir eşarp ne büyüklükte almam gerek bilemedim. bende dikş bilmiyorum ama bu örnek bilmeyene bile diktirir çok tşkler şimdiden cevabınız için.

  3. Eşarpla nasıl Şalvar yapılır?resimleri inceleyerek sizde yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz