ERKEK ÇOCUKLARA 1 YAŞINDAN 6 YAŞINA KADAR CEPKEN TARİFİ
pratik-erkek-cocuk-cepken-efe-yelek-yapimi

ERKEK ÇOCUKLARA 1 YAŞINDAN 6 YAŞINA KADAR CEPKEN TARİFİ


Erkek Çocukları için Çok Güzel ve Değişik Cepken Çalışması ile adım,adım Efe Yeleği Tarifi göreceğiz.Videolu Yapılışı ile her ilmeği her ilmek sayısı,koltuk kesimi,Cepken Yaka tüm detaylı açıklamaları le yapılışı.

4-5 Yaş Erkek çocuk grubuna uygun olan Modeli Bizlere Örgü Tasarım kanalının sahibesi Işıl hanım öğretecek.

Daha Büyük çocuklar için de Cepken Büyütme nasıl yapılır? gösteriliyor. Nako Vega tweet renk: no-35047 Kırçıllı bir ip olan Nako Vega ve 4 numara Şiş kullanılmış.

7-8 Yaş Cepken Efe Yeleği için de Işıl hanım Önlerden 4 er 4 er ilmek arkadan 8-10 ilmek artırmanın ve boyunu daha uzun örmenin yeterli olduğunu belirtmiş.

4-5-yas-erkek-cocuk-efsane-cepken-yelek
4-5-yas-erkek-cocuk-efsane-cepken-yelek

Kemer örgüleri ile Yalancı cep görünümü verilerek Ata Yeleği Örgü Modeli olarak ta giyilen bir Cepken Yelek olmuş.Toplam 2,5 yumak kadar ip kullanılmış olan Yelek ön 41 ilmek ile başlanarak 26 ilmek olana adar 13 sıra artırma yapılmış.

Araya şöyle Önceki Videolu Örgü Tarifi olan Damla Burunlu Sarı Patik Modelini de göstereyim.Daha çok yeni paylaşılan En Çok istenilen Patik modellerinden.

3-4 Yaş Cepken Efe Çocuk Yeleği Ön Parça 38 ilmekle başlanacak- 2-3 Yaş Cepken Ata Yelek yapılışı ön parçası 35 ilmekle başlanır.1-2 Yaş Erkek Bebek Cepken Efe Yelekte 32 ilmekle ön parçadan başlanıyor.

2,5-3 Yaşlara Burgulu Ata Yeleği Cepken Modeli Tarifi için bu modeli de 2018 Erkek Çocuk Örgülerinden paylaştım.

Ön parça yaka kesiminden sonra 16 diş haraşo örgü yapılır.Cep kapakları ile ön tamamlanarak Arka parçaya geçilir.4-5 yaş İçin Arka parça Ön parçaların toplam ilmek sayısından 10 tane esik ilmek ile toplam 72 ilmekle başlanıyor.

oglan-cocuklara-efe-ata-yelegi-cepken-yapimi
oglan-cocuklara-efe-ata-yelegi-cepken-yapimi

3-4 Yaş Cepken Yelek Arka başlama 67 ilmek olur.2-3 Yaş Cepken Arka parça da 61 ilmek ile başlanacak.1-2 Yaş Cepken Arkası 55 ilmek ile başlanmalı.Tabi bu verdiğim Bu marka ip ve 4 numara Şiş için geçerli.

Şal Yakalı Çocuk Cepken Yelek Modeli yapılış çalışmasını da bizlere geçen yıl yine Işıl hanım yapmıştı.Bu Modeline önermekteyim.

oglan-cocuklara-cepken-yelek
oglan-cocuklara-cepken-yelek

Eğer 6-7 yaş için yapılacaksa İlmek artırmadan 5 numara Şiş ile aynı sayılardan yaptığınız da Şiş daha kalın olduğundan model 1-2 beden büyür.

Bir cevap yazın