Yemekler EN AZ MALZEME İLE EN LEZZETLİ TAVADA KATMER TARİFİ

EN AZ MALZEME İLE EN LEZZETLİ TAVADA KATMER TARİFİ

2834
en-kolay-lezzeti-tavada-katmer-tarifi
en-kolay-lezzeti-tavada-katmer-tarifi

3 Malzeme ile yapılan Tel,tel kat,kat Lezzetli Tavada Katmer Tarifini Dostlarınız ile yaptığınız Günler de ve Ev de Aileniz için Bu harika Hamur İşi Katmer Tarifine bakmalısınız.

Farklı bir Katmer Böreği Tarifi için burada ki Resimli Katmer Tarifine bakabilirsiniz.Eliniz ile Hamur yoğurmak ya da Yufka açmak istemiyorsanız o zaman size önerim Hazır Yufkadan Midye Börek Tarifi tam size göre.

Kürdan Böreği en Favori Börekler den biri.Yapanın Eline sağlık der hem görünüşü hem tadı çok güzel olan Bu Böreği sevmeyen yok.

Yufkaları,hamuru kesmekte kullanılan malzemenin adı Kafes Kesici.Pastacılıkta kullanılan bu Malzemeyi piyasada 9-10 lira arasında satıyorlar.

Daha Çok Pasta üzerine yapılan Kafeslere şekil vermek için kullanılan Bu aparat yoksa farklı alternatifler bulabilirsiniz.

katmer-hamuru-kunde-yapimi
katmer-hamuru-kunde-yapimi

Rus Katmeri denilmiş ancak bu Arapların sık yaptığı ve sevdiği bir Katmer türü.Belki onlarda da vardır ancak araştırdığım kadarı ile Arap ülkelerin de yaygın olan bir Kolay Hamur işi Tarifmiş.

Katmer Malzemeleri: İçinde Maya yada Karbonat kullanılmayan Katmer için 1,5 su bardağı Ilık Su-1 Tatlı kaşığı tuz-150 gram Tereyağ-3 su bardağı Un

Üsteki malzemeler ile yapılan yumuşak hamur 4 parçaya ayrılıyor. 10 dk kadar Hazırladığınız Hamur kündelerini dinlendirin.Üzerine bir şey örtün.

katmer-yufkasi-kesme-islemi
katmer-yufkasi-kesme-islemi

Dinlenen Hamurların arasına Tereyağ sürmek için Tereyağını eritin. Ara,ara yağ ilavesi yaparak Hamurları el yardımı ile çekiştirerek uzunlamasına açın.

Gerekli uzunlukta açtıktan sonra Kafes Kesici aparatı ile tel,tek kesiliyor.Burada Büyük bir Salata çatalı gibi bir aparat ta kullanabilirsiniz.

tavada-katmer-pisirme
tavada-katmer-pisirme

Bol,bol yağ sürdüğünüz hamurları eliniz ile uzatabildiğiniz kadar uzatın ve kendi etrafında döndürerek Gül böreği gibi katlayın.

Katlanan Katmer Kündelerini eliniz ile bastırıp düzleştirin ve Tavada yağ koymadan önlü arkalı kızarıncaya kadar pişirin.Afiyet olsun.

tel-tel-en-kolay-tavada-katmer-yapimi
tel-tel-en-kolay-tavada-katmer-yapimi

Bera Tatlı Dünyasına Teşekkürler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz