Hobi EL YAPIMI STRAFOR KÖPÜK VE ŞİŞ ÇUBUKLARI İLE DEKORATİF KUŞ KAFESİ

EL YAPIMI STRAFOR KÖPÜK VE ŞİŞ ÇUBUKLARI İLE DEKORATİF KUŞ KAFESİ

2404
dekoratif-sis-cubuklarindan-yapilan-kus-kafesi

Küçük ve kolay bir Dekoratif süs amaçlı Kuş Kafesi yapmak isterseniz Resimli anlatımlı Şiş yapılan Ahşap çubuklar ve strafor köpüklerden yapılan Karton destekli Kuş Kafesi.

Evinize ve bahçenizde bu tarz el yapımı geri dönüşüm malzemeler ile yapılan Diy Handmade ideas çalışmaları seviyorsanız değişik bir çalışma ile bize katılabilirsiniz.

Anıtkabir Maketi İçin Girenler Okusun!

Fakat şunu da belirteyim bu Kuş Kafesi Yapılışı bana Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kabristanı Anıtkabir Maketi yapımı için ilham verdi.

Şöyle anlatayım,Lise ve Ortaokullarda verilen Önemli yerlerin Maketlerini yapma Fen dersi ve Görsel sanatlar ödevleri için Anıtkabir yapabilirler.

Tabi burada bazı malzemelerin boyutları ve şekilleri değişecek.

Kalın dondurma çubukları Anıtkabir’in Kolonlarını oluşturabilir. Altta kullanılan Köpük Strafor boyu 6 kat daha büyük tutularak Dikdörtgen bir Strafor köpük ile çok güzel bir Anıtkabir Yapma Performans ya da Proje ödevi yapabilirsiniz.

Bu arada umarım Anıtkabir Maketi için siteye girenler bu yazılarımı okumadan Kuş Kafesini görmezler yoksa çok kulaklarımın çınlayacağı kesin :) neyse ben önlemimi aldım yukarı not düştüm :)

Gelelim Kafesimize içine bir de Keçe ile yapılan şık bir Kuş koymak isterseniz yukarıda el işleri menüsünden Keçe Örneklerini seçerek bakabilirsiniz.

dekoratif-sis-cubuklarindan-yapilan-kus-kafesi
dekoratif-sis-cubuklarindan-yapilan-kus-kafesi

dekoratif-sis-cubuklarindan-yapilan-kus-kafesi
malzemeler:makas,yapıştırıcı,beyaz akrilik boya,kalem,fırça,şiş çubukları,2 santim kadar kalınlıkta sert strafor köpük,cetvel,karton mukavva
dekoratif-sis-cubuklarindan-yapilan-kus-kafesi-1
Strafora şiş çubuklarını batıracağımız yerlerini belirleyelim. Araları 1,5 santim kadar iyi olabilir diye düşünüyorum. Burada 1 santim kadar derinlikte delikler açalım birazdan çubukları içine sokacağız.
dekoratif-sis-cubuklarindan-yapilan-kus-kafesi-2
dibine yapıştırıcı sürdüğümüz şiş çubuklarını deliklere düzgünce sokalım. Dikkat boyları eşit kalsın.
dekoratif-sis-cubuklarindan-yapilan-kus-kafesi-3
Yukarısı içinde aynı işlemi yaptık. Tabi içine el yapımı kuş koyacaksanız bu işlemlerden önce koymalısınız.
dekoratif-sis-cubuklarindan-yapilan-kus-kafesi-4
Strafor köpüklerin çevrelerini resimdeki gibi karton mukavva kutular ile kaplayalım ve bir çatı şekli oluşturalım.
dekoratif-sis-cubuklarindan-yapilan-kus-kafesi-5
Akrilik boya ile boyandıktan sonra Dekupaj çalışmalarında uygulanan eskitme işlemi uygulanmış , bence buna gerek yok siz bilirsiniz boyayın geçin bence.En üstteki bitmiş fotoğrafta ki gibi istediğimiz şekilde süsleyelim.
Handmade Bird Cage-Handgemachte Vogelkäfig-Main cage à oiseaux-Håndlavet Bird Cage-Handgjorda fågelbur-Handgemaakte vogelkooi

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz