Skip to main content


EL SOKMALI ,EN KOLAY TAVŞAN EL KUKLASI YAPILIŞI

Ek Kuklası Yapımı

Ana okuluna ve ilkokul 1. ve 2. sınıfa giden öğrencilerin aileleri de çok iyi bilirler ki öğretmenler evde kukla yapınız ödevini verdiğinde evdeki telaşı.

Çocuklarımızla beraber en güzel kuklayı nasıl yaparız,Nelerle kukla yapılır,El kuklası örnekleri,Ödev için kukla yapma. diye nette vızır,vızır basit ve kolay güzel bir kukla yapmak için uğraşır dururuz.

Tabi arkadaşlarından geri kalmak istemeyen çocuklarımız onlara sunduğumuz hiç bir kuklayı beğenmez ve diğer arkadaşlarının yaptıkları kuklalardan övgüyle bahsederken 2 Benim kuklam çok ezik olmuş ‘ diye yaygarayı koparırlar:)

Bende size yangında ilk kurtarılacak bir proje sunuyorum :) Şimdi okullar kapalı fakat sakla samanı gelir zamanı bu tekniği ve sitemi unutmayınız sık kullanılanlara kaydediniz işinize her an yarayacak etkinlikler çıkabilir:)

Tavşan şeklinde el kuklası çok sevimli olmuş doğrusu. Buna bayılan çocuklar bunu eldiven olarak ta kullanırlarsa şaşırmayalım artık:) Öncelikle elimizin ölçüsünde bir eldiven kesip dikiyoruz.

Eldiven Kukla Yapılışı

Uç kısmına bir parça siyah kumaşla tavşanın ağız ve burun kısmını diktikten sonra kulakları kesip resimdeki gibi dikiniz. Nasıl güzel görünüyor değil mi? elin ide rahatlıkla sokabildiği için kuklayı da yönetmesi kolay olur.

Eldiven ile kuklalar yapıldığı gibi Çorap ile yapılan Kuklalar da çok güzel oluyorlar. Çorap Kuklalar Eldiven kuklalar dan daha çok çeşitli oluyor, bir çok Hayvan Şeklinde Kukla Yapılışı için nazarca.com sitemizde küçük bir gezinti yapabilirsiniz.

Tercihiniz kumaş ile kukla yapmak yerine İplerle idare edilen Karton Kukla yapmak ise bunu da görmenizi tavsiye ederim.

Bebekler İçin El Yapımı Kukla ile oynamanın faydaları

Küçük bebekleri olan aileler için özellikle paylamak istediğim Eldiven şeklinde çok kolay yapılışı olan Eldivenli el kuklası.

Bebekler bu tarz oyuncak kuklaları pek severler. Canlı cansız ayrımını henüz bilmeyen Bebekler Anne ya da Babalarının ellerine bu şekilde sevimli kuklalar geçirip komik sesler çıkararak hem bebeklerini eğlendirirken aynı zamanda onun çabuk konuşmasına katkı sağlamış olurlar.

Küçük bebekleriyle devamlı konuşan Annelerin bebeklerinin kelime hazneleri dağa geniş olduğu gibi aynı zamanda düzgün türkçe konuşmaya çok erken yaşlar da başlarlar.

Evde okula giden Anaokulu ya da İlköğretim 1.-2.-3. sınıf öğrencileri için Evde el yapımı kukla yapma ödevi için çok güzel ve yapımı oldukça basit bir Kukla faaliyeti.

en-kolay-kumaş-el-kuklasi yapılışı-El sokmalı kukla
en-kolay-kumaş-el-kuklasi El sokmalı kukla yapılışı

Benzer Yazılar:

FİMO HAMURUNDAN GÜZEL KOLAY KOLYE YAPILIŞI
Sizlerle severek paylaştığım şeylerden biride Fimo Hamuru.Fimo hamurundan kolay kolye nasıl yapılır , fimo boncuklarının yapılış şekillerini öğreneceğiz.Resimlerle ve detaylı olarak anlattığım bu güzel kolyeyi niçin sizde yapamayasınız?.Eğer fimo hamurundan neler yapılır,Nedir bu ...
FİMO HAMURUYLA KOLAY HAYVAN ŞEKİLLERİ
Fimo hamuruna yeni başlayanlar neler yapabilir diye düşündüğümde başlangıç olarak bu şekilde sevimli hayvanlar yapabilirsiniz. Bu hayvanlarıda uçlarına pişirmeden önce bir çengel yada halka takarsanız kolye ucu yada Küpe olarak çok ilginç sevimli ...
AHŞAP BONCUK VE DESENLİ KAĞITLAR İLE MELEK YAPILIŞI
Ahşap Boncuklar ile neler yapılır? örneklerini sitemizde Resimli anlatımlı olarak görebilirsiniz. Ama bugün Ahşap boncuklar ve desenli kağıtlar ile Melek Bibloları süsleri yapacağız. Bu Büyük Ahşap Boncuklar ile yapılan Bebekler gibi çalışmalardan bir kaç örnek ...
OLUKLU KARTON MUKAVVADAN MASA ,SEHPA YAPILIŞI
Oluklu karton mukavvalar ve şu kumaşçılarda ki kumaşların sarılı olduğu rulo,silindir kartonlarla güzel ve beklenenden çok dayanıklı küçük bir sehpa,massa yapılışı. Resimlerle detaylı bir şekilde sizlere sunduğum bu projenin yapım aşamalarını lütfen dikkatli okuyunuz.Kartondan ...
ŞİŞENİN İÇİNE GEMİ KOYMANIN PÜF NOKTALARI
Şişe İçinde Gemi Şişenin içine o Geminin nasıl girdiğini, Benim gibi bir çok kişi merak ediyordur diye Düşündüm, sizler için yapım aşamasının detaylarını içeren Resimler ekledim Güncelleme:Alttaki tüm çalışmalara ait bazı resimler zaman aşımı nedeniyle ...
BONCUKLAR İLE KUŞ İŞLEME ŞABLONLU
Boncuk işleme ile yapılan güzel süs ve takıları mutlaka bir yerlerde görmüşsünüzdür. Bugün Boncuklardan Baykuş işleme ve Şablonunu sizlere sunuyoruz. Boncuktan yapılan süsler,Anahtarlıklar ,Boncukla işlenmiş Cüzdanlar ve Çantalar genelde aklımıza Ceza evinde işlenen boncuk çalışmalarını ...
MESLEKLER VE GÖREVLERİNİ ANLATAN RESİMLER
Meslekler ve Meslekler de Kullanılan Aletler,Mesleklere Ait Resimler de Hangi Meslekte Neler kullanılır? ve Meslekler ve Görevleri hakkında Öğrencilere Meslekler Ödevi için Resimler. Evet çocuklar Resimlerde gördüğünüz gibi Meslekler ve ilgili çalışma alanını anlatan ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir