Hobi El İşi Oyuncak Yapımı EL SOKMALI ,EN KOLAY TAVŞAN EL KUKLASI YAPILIŞI

EL SOKMALI ,EN KOLAY TAVŞAN EL KUKLASI YAPILIŞI

1219
en-kolay-kumaş-el-kuklasi

Ek Kuklası Yapımı

Ana okuluna ve ilkokul 1. ve 2. sınıfa giden öğrencilerin aileleri de çok iyi bilirler ki öğretmenler evde kukla yapınız ödevini verdiğinde evdeki telaşı.

Çocuklarımızla beraber en güzel kuklayı nasıl yaparız,Nelerle kukla yapılır,El kuklası örnekleri,Ödev için kukla yapma. diye nette vızır,vızır basit ve kolay güzel bir kukla yapmak için uğraşır dururuz.

Tabi arkadaşlarından geri kalmak istemeyen çocuklarımız onlara sunduğumuz hiç bir kuklayı beğenmez ve diğer arkadaşlarının yaptıkları kuklalardan övgüyle bahsederken 2 Benim kuklam çok ezik olmuş ‘ diye yaygarayı koparırlar:)

Bende size yangında ilk kurtarılacak bir proje sunuyorum :) Şimdi okullar kapalı fakat sakla samanı gelir zamanı bu tekniği ve sitemi unutmayınız sık kullanılanlara kaydediniz işinize her an yarayacak etkinlikler çıkabilir:)

Tavşan şeklinde el kuklası çok sevimli olmuş doğrusu. Buna bayılan çocuklar bunu eldiven olarak ta kullanırlarsa şaşırmayalım artık:) Öncelikle elimizin ölçüsünde bir eldiven kesip dikiyoruz.

Eldiven Kukla Yapılışı

Uç kısmına bir parça siyah kumaşla tavşanın ağız ve burun kısmını diktikten sonra kulakları kesip resimdeki gibi dikiniz. Nasıl güzel görünüyor değil mi? elin ide rahatlıkla sokabildiği için kuklayı da yönetmesi kolay olur.

Eldiven ile kuklalar yapıldığı gibi Çorap ile yapılan Kuklalar da çok güzel oluyorlar. Çorap Kuklalar Eldiven kuklalar dan daha çok çeşitli oluyor, bir çok Hayvan Şeklinde Kukla Yapılışı için nazarca.com sitemizde küçük bir gezinti yapabilirsiniz.

Tercihiniz kumaş ile kukla yapmak yerine İplerle idare edilen Karton Kukla yapmak ise bunu da görmenizi tavsiye ederim.

Bebekler İçin El Yapımı Kukla ile oynamanın faydaları

Küçük bebekleri olan aileler için özellikle paylamak istediğim Eldiven şeklinde çok kolay yapılışı olan Eldivenli el kuklası.

Bebekler bu tarz oyuncak kuklaları pek severler. Canlı cansız ayrımını henüz bilmeyen Bebekler Anne ya da Babalarının ellerine bu şekilde sevimli kuklalar geçirip komik sesler çıkararak hem bebeklerini eğlendirirken aynı zamanda onun çabuk konuşmasına katkı sağlamış olurlar.

Küçük bebekleriyle devamlı konuşan Annelerin bebeklerinin kelime hazneleri dağa geniş olduğu gibi aynı zamanda düzgün türkçe konuşmaya çok erken yaşlar da başlarlar.

Evde okula giden Anaokulu ya da İlköğretim 1.-2.-3. sınıf öğrencileri için Evde el yapımı kukla yapma ödevi için çok güzel ve yapımı oldukça basit bir Kukla faaliyeti.

en-kolay-kumaş-el-kuklasi yapılışı-El sokmalı kukla
en-kolay-kumaş-el-kuklasi El sokmalı kukla yapılışı

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz