DONDURMALI PROFETEROL TARİFİ

DONDURMALI PROFETEROL TARİFİ


Tatlıyı Çoğumuz Severiz, Amaa Birde Sevdiğimiz Tatlının Üstünde Şöyle Harika Bir Dondurma Olduğunu Düşünün,Çok Güzel Olur Değilmi?. Pei Bende Size Dondurmalu Profetirol Tarifi Vereyim, Buyrun Üşenmeyin Yapın Ve Afiyetle Yiyin. ZiraBen Bu TarifiI Sizinle Paylaştıktan Sonra,Aynısından Kendime Bir Tane Daha Yapıcam:) Hadi Afiyet Olsun:)

Profiterolün yerini tutamasa da lezzet olarak yakın bir tatlı. Ve kolay. Çok kolay. Hemen tarife geçelim:
Dondurmalı Profiterol
Malzeme:
Muhallebi İçin:
1 lt. süt
6 tepeleme çorba kaşığı un
1 su bardağı şeker

2 paket krem şanti
1 su bardağı süt

İçine:

kedi dili (150 gr. kadar, ya da 12-14 ad.)

Üzerine:
Hazır çikolatalı sos (ben Dr.Oetker kullandım)
½ lt. süt

Yapılışı:
Süt, un ve şeker muhallebi gibi pişirilir. Kaynadıktan sonra bir-iki dakika daha kaynatılıp ocak kapatılır ve soğumaya bırakılır.
2 paket (standart kutuların içinden 2 paket çıkıyor, her ikiside) 1 su bardağı soğuk süt ile çırpılır ve buzdolabında soğumaya bırakılır.
Hazır çikolatalı sos, sütle pişirilir ve soğumaya bırakılır.

Muhallebi ve krem şanti birlikte iyice çırpılır. İçine kedi dili iri iri kırılır ve karıştırılır. Cam kare tepsi ıslatılıp içine dökülür, üzerine çikolatalı sos dökülür. Buzdolabında saklanır, soğuk servis yapılır. Ya da benim yaptığım gibi tek kişilik porsiyonlar hazırlanır. Ayaklı bardaklara kedi dilli muhallebi dökülür, üzerine çikolatalı sos gezdirilip buzdolabında saklanır ve soğuk servis yapılır.

Bir cevap yazın