Menü Kapat

nar-cicegi-3-boyutlu-tig-modeli-havlu

DOMİNO İPİNDEN NAR ÇİÇEĞİ HAVLU MODELİ YAPIMIDomino Dantel ipinden Havlu Kenarı Nar Çiçeği Tığ Oyası Tarifi– Rus bir kanala ait Oya Modelini ben de beğenerek sizler için yayımlamak istedim.

Havlu ucu Tığ battı yapılışı gösterilerek başlanıyor.Burada Havlu kenarına nasıl Tığ Battı yapılır? bilmeyenler öğrenebilirler.

Yeşil renk ile Tığ Battısı yapılan Nar Çiçeği Oyasının Çiçekleri Kırmızı yapılıyor.Aslında Sarı ip ile Çiçeklere Tohum yapılsa güze olurdu.Ama Derya hanımın da dediği gibi Bazı Bayanlar Renkler için gereksiz benzetmeler yapıyorlar.

nar-cicegi-havlu-oyasi
nar-cicegi-havlu-oyasi

Çiçeğin içinde ucundan sari minik kum boncukları olan Tohumlar yapılırsa şahane olur.Modelin Orjinalini Rus bir hanım yapmış.Çok beğendiği modeli Derya hanım bizlere de Türkçe videosu ile öğretiyor.

3 Tane Tığ battı kutusu yapıldıktan sonra Çiçek altı ara oyasına geçiliyor.Bunun için 4 zincir çekin havluya batın tığ battı gibi ama 3 defada çekerek trazan boyunu yükseltin.

havlu-ucu-nar-cicegi-oya-yapimi
havlu-ucu-nar-cicegi-oya-yapimi

Tekrar 4 zincir ile az önce yaptığınız Tığ battının aynı yerine tekrar batın.bu sefer 4 lü trabzan ile çıkın.

Devamına lütfen videoyu izleyip bakın.Ben azıcık yazarak yardımcı omaya çalıştım. Etamin işlediğim zaman kullandığım eskilerin Dantel çalışmalarında da çok kullandıkları Domino İple yapılması hoşuma gitti.

havlu-kenari-nar-cicegi-oyasi
havlu-kenari-nar-cicegi-oyasi

3 Boyutlu Nar Çiçeği Oyasını Yazmalar ve Havlularda kullanabilirsiniz. Arzu edenler Çiçeğin içine Turuncu ya da Sarı Renk ile Pıtırcıklar veya Boncuklar yapabilirsiniz.

2 Comments

  1. Geri bildirim: OLDUKÇA KOLAY ÇİÇEKLİ ŞİRİN KENAR DANTELİ AÇIKLAMALI | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: 2. SIRASINDAN BAŞLANAN 2 SIRALI FISTIK OYASI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir