Güzellik,Bakım DİŞLERİMİZİ NASIL BEYAZLATIRIZ

DİŞLERİMİZİ NASIL BEYAZLATIRIZ

217
DİŞ ESTETİĞİ,BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Bembeyaz dişlerimizin olmasını hepimiz isteriz, fakat dişlerimizin beyazlığını korumamız için yapmamız gerekenleri tam yapmayız.diş beyazlatma yöntemi ile bembeyaz dişleriniz olabilir

Günümüzde diş beyazlatma yöntemi, estetik diş hekimliğinde etkin bir yere sahiptir. Diş beyazlatma estetiği, klinik ortamda veya evde diş hekiminizin önerdiği uygulamaları yaparak dişlerin renginin açılması işlemidir.

 

Diş beyazlatma estetiği ile yapılan diş beyazlatma yöntemleri, dişlerinizi doğal beyazlığına kavuşturmakta oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Bunun yanında şayet diş beyazlatma estetiği ile elde edilen sonuç sizi tatmin etmez ise, dilerseniz laminate porselenler yaptırarak daha beyaz ve beyazlığı kalıcı diş estetik uygulamaları yaptırabilirsiniz.

Dişler neden sararır?

Bazı kişilerin dişleri doğuştan sarıya kaçan bir renk tonuna sahiptir ve ne yaparsa yapsın diş beyazlatma çabalarında başarılı olamaz.
Yaşınız ilerledikçe dişlerdeki beyazlık yok olmaya başlayabilir
Çok fazla çay, sigara, alkol kullanımına bağlı diş sararmaları meydana gelebilir

Diş beyazlatma yöntemine başvuracağınız zaman ağız sağlığınızda herhangi bir sorun olmaması gerekir. Örneğin diş eti iltihabı var ise, kesinlikle önce diş eti iltihaplanmaları için tedavi sürecini atlatıp ardından diş beyazlatma tedavisine geçmelisiniz.

Dişlerinizde herhangi bir diş çatlağı olması halinde, diş beyazlatma yöntemi yerine lamine diye adlandırılan porselen yaprakçıklar ile diş beyazlatma yöntemine gidebilirsiniz.

Diş kliniğinde diş beyazlatma nasıl yapılmaktadır?

DİŞ ESTETİĞİ,BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Diş beyazlatma yöntemini, diş kliniğinde yaptırmak istediğinizde ilk önce dişlerinizde, diş etlerinizde herhangi bir iltihaplanma, diş taşı, plak gibi diş hastalıklarının olup olmadığı kontrol edilir.

Dişlerinizde benzer bir hastalık, sorun bulunmazsa diş eti koruyucular, ışık cihazı sayesinde diş etlenirinize uygulanır ve ardından diş beyazlatma jeli, bütün dişlerinize tek tek sürülür. Ardından 15 dakika boyunca ışık kaynağı dişlerinize uygulanır. Ardından bir kez daha bütün dişlerinize tek tek diş beyazlatma jeli sürülür ve akabinde tekrar bir 15 dakikalık daha ışık kaynağı uygulanır. Ortalama yarım saat ila 45 dakika içersinde diş beyazlatma estetiği bitmiş olur.
Bu işlemler ardından dişlere 15 dakikalık hassasiyet giderici ve flor uygulaması yapılır.
Aradan iki hafta geçince diş beyazlatma estetiğinin pekiştirme seansı için tekrar diş hekimine gidilir. Diş beyazlatma estetiğinin sonucundaki başarı oranın göre gerekirse evde diş beyazlatma yöntemine devam edilebilmesi için, size özel diş plakları yapılır ve evde diş beyazlatmak için bu diş plaklarını nasıl kullanacağınız anlatılır.

Diş beyazlatma estetiğinde acı duyulur mu?

Diş beyazlatma yöntemi sırasında veya akabinde herhangi bir acı duyulmaz. Ancak diş beyazlatma estetiği tamamlandıktan sonraki ilk 2 saat boyunca az derece de olsa ağrı hissedebilirsiniz

Diş beyazlatma yönteminin kalıcılık süresi nedir?
Diş beyazlatma tedavisinin kalıcılığı genelde 2 yıl ile 4 yıl arasında devam eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz