dilimli-cicekler-lif-modeli-tarifi


DİLİMLİ ÇİÇEKLER LİF MODELİ TARİFİ


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

2 Renkli Modeli ile Yuvarlak Dilimli Çiçekler Lif Modeli Videolu Açıklamalı Yapılışı ve Üzerine dikilen Puf Lif Çiçekli şık ve çok kolay Lif Örneği.

6 zincir ile halka yapın ve halkanın içini doldurmak için 1 zincir çekin ıstık yapın ve kapatın 2 zincir çekin 1 fıstık daha yapın ve bu şekilde arada 2 zincir çekilen 6 tane Fıstık yapınız.

puf-cicekli-dilimli-yuvarlak-sabun-lifi
puf-cicekli-dilimli-yuvarlak-sabun-lifi

2. sırada 2 zincir çekin ve az önce 1. sırada çektiğiniz zincirlerin yuvasına aynı şekilde fıstıklar yaparak sırayı tamamlayınız.

pembe-renkli-dilimli-cicekli-hamam-bezi-lif
pembe-renkli-dilimli-cicekli-hamam-bezi-lif

Zincirleri çok sıkı çekerseniz lifin ortası sepet gibi içe kıvrılır buna dikkat edin. 2 sırayı da yaptıktan sonra ip rengini değiştirin ve her yuva içine 2 tane arasında 2 zincir olan Fıstık yapın ve trabzanlı bölüme geçilerek lif yapılmaya devam edilir.

orgu-dilimli-cicekli-lif-tasarimi
orgu-dilimli-cicekli-lif-tasarimi

Yine değişik Lif Modelleri için Fileli Başaklar modelini burada görebilir Battaniyeler ve Lifler için farklı örnek anlatımını inceleyebilirsiniz.

Dilimli Lif Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “DİLİMLİ ÇİÇEKLER LİF MODELİ TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir