DİKİŞSİZ RESİMLİ ANLATIMLI YAKADAN BAŞLAMALI TIĞ İŞİ BEBEK YELEĞİ
yelek

DİKİŞSİZ RESİMLİ ANLATIMLI YAKADAN BAŞLAMALI TIĞ İŞİ BEBEK YELEĞİ


Tığ kullanarak bebek yeleği örmeyi düşünüyorsanız buyrun sizlere Resimli anlatımlı tığ işi bebek yeleği örneği ve modeli. İnternet’te dolaşırken gördüğüm bu bebek yeleğinin yazılı bir açıklaması yoktu maalesef.

Fakat şunu söyleyebilirim Yakadan zincirle başlarken bebeğinizin boynuna göre ölçü alırsanız sanırım tam bebeğinize uygun boylarda olabilir.

Tahminime göre 60 zincirle başlanmış ve her zincire uzatmalı bir trabzan örülmüş.Şimdi resimleri inceleyerek dilim döndüğünce nasıl örülür anlatmaya çalışacağım.

Dikişsiz tığ işi yakadan başlamalı bebek yeleği örneği ve nasıl örülür? yazılı açıklamalı ve resimli anlatımı. Bebek Yelek örnekleri için buradan diğer yazıdaki Yelek Modellerine de bakabilirsiniz.

5 sıra 5 farklı renkte bebe yünü ile tığ kullanarak trabzan yapılır. Her sıradaki tek trabzanı 2 kerede çekerek uzatmışlar. 5 sıra bittikten sonra kollara gelindiğinde bir sıra kenar danteli yapın.

2. sıra kenar dantelinde kolların olacağı bölümde eşit olarak sıra atlamanız gerekiyor. Kenar dantelini yeleğin diğer kısımları olarak örmeye devam ediyoruz. Yelek uygun boya geldiğinde tüm kenarlarını tığ ile farklı bir kenar danteli örneğiyle bitiriniz.

Sayfanın altına sizler için Videolu anlatımlı Tığ işi Yakadan Başlanan Bebek Yeleği Yapılış videosunu da ekledim.

Resimlere Tıkladığınızda Daha Büyük Olarak Görebilirsiniz

Yelek Yapılışı

This Post Has 11 Comments

 1. Penbe

  Sitenizde robadan yaprakli mavi renkte bebe yelegi var vidyosunu sitenizde goremedin ve yaprak bitiminde modelin ismini biilemedim omodelin isnini yada vidyosunu gosterirsen cok sevinirim

 2. elif

  Ben tek renkten öreceğim (akıllı ipten) ilk trabzan sırasını yaptıktan sonra ikinci sıraya gelince ipi koparıp tekrar mı başlayacağım yoksa koparmadan döndürüp üzerine devam etsem bir sıra ters bir sıra düz mü olur? Umarım anlatabilmişimdir. :)

  1. Elif hanım bu şekilde anlayamadım çok üzgünüm. Ancak deneme yanılma yolu ile anlayabilirsiniz.

   1. elif

    İlk defa yelek örüyorum bu yüzden pek bilgim yoktu ama dediğiniz gibi deneme yanılma yolu ile şahane bir yelek oldu :) teşekkürler :)

 3. hanife

  artirmasi nasil

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Çalışma İnternet ten derlenerek paylaşılmış maalesef sayıları yok üzgünüm

 4. çiğdem

  hangi iple yaptınız öğrenebilirmiyim acaba bende örcemde..

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Bebe ipi denilen iplerden yapabilirsiniz.

 5. sumeyye

  Nasil arttiriliyo anlamadim ben

Bir cevap yazın