Menü Kapat

benekli-jakar-dikisiz-boyunluk-bere-cocuk-orgu

DİKİŞSİZ JAKAR BENEKLİ ÇOCUK BERE BOYUNLUK TAKIM ANLATIMLIHer ikisi de Dikişsiz Bere ve Dikişsiz Boyunluk Modelleri 3 yaşa Çocuklara göre yapılmış.Bu Modeli Tarifi ile Büyükler ya da Bebekler için de yapmak mümkün.

Kullanılan İplerden biri Nako Elit Baby çift kat diğeri Sarı olan Renk no K320 kartopu lake- 40 cm 5 numara Misinalı Şiş- Gri renkli olan 2 kat olarak kullanılacak. Anlatımlı Jakarlı Takım Boyunluk ve Bere 3 Yaş arası Çocuklar için.

Bere ve Boyunluk Jakar model El Örgü Çocuk Takımını eğer 5 yaş çocuk için yapmak isterseniz 46-50 cm baş çevresine göre Bereyi yapabilirsiniz.Boyunluk için de 2-3 santim daha uzun yapabilirsiniz.

benekli-jakar-ponponlu-cocuk-bere
benekli-jakar-ponponlu-cocuk-bere

Yetişkinler için 60 cm uzunluğunda misinalı şişle yapanlar sıkıntı yaşamışlar.Bu Modeller için önerilen 100 cm uzunluğun da Kablolu misinalı Şiş kullanmanız gerekir.

Modeli Büyükler Bay ve Bayanlar içinde yapabilirsiniz.Bunun için baş çevrenizin genişliğini için bu genişliğe 2-3 cm daha ekleyin o ölçülere göre ilmek atın. Boyunluk için de aynı şekilde ilmek ilavesi ile yapabilirsiniz.

Jakar Örgüden yapılan Örgü Damla Jakar tekniğini farklı örgülerde kullanabilir ya da aynı örnek ile Eldiven yaparak takımı 3 parça yapabilirsiniz.

jakarli-boyunluk-benekli-dikissiz-cocuklara-gore
jakarli-boyunluk-benekli-dikissiz-cocuklara-gore

Sarı renkle tek kat ip ile uzun ip bırakarak 64 ilmek ile Lastik yaparak başlanacak.Uçlar birleştirilip Dikişsiz Çocuk Boyunluk yapılacak.

Dikişsiz Benekli Jakar model Bere için de 61 ilmek ile başlanacak.Aynı şekilde Sarı renk ip ile lastik ile başlayacaksınız Elif Pirenvise Bebeğim Örgü çalışmasıdır.Elif hanımın ellerine emeğine sağlık.

Benekli Jakar Dikişsiz Bere Yapılışı


Boyunluk yapımı

1 Comment

  1. Geri bildirim: 2-3 YAŞ ÇOCUK İÇİN DİKİŞSİZ BERE ÖRÜMÜ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir