Menü Kapat

kapsonlu-tig-modelli-mavi-bebek-panco

ÇOCUKLARA TIĞLA YANDAN DÜĞMELİ KAPŞONLU PANÇOTığ örgü çocuklar için Kapşonlu Kolay Panço Bebek Yelek Tarifi. Yanlardan düğmeli Kapşonlu V yaka bebek ve çocuk Panço modeli nasıl yapılır? videolu tarifi.

Tığ işi trabzan teknikleri ile örülen Çocuk Panço modeli ilk önce ön ve arka parça olarak yapılıp, daha sonra kenarları çevresi lastik görünümlü kenar örgüsü yapılıyor.

tig-isi-kapusonlu-bebek-panco-videolu
tig-isi-kapusonlu-bebek-panco-videolu

Aynı şekilde kapşon bölümünde kenarlarına beyaz renk ile ön ve arka parça bitirilip omuzlar dikiliyor.

Kapüşonu örmek için trabzanlar ile Ayrıca bir işlem uygulanıyor. Kapşon yapımına başlarken artırmalar yapılarak istenilen ölçüye kadar düz trabzanlar ile örülüyor.

bebek-panco-kol-kesimi
bebek-panco-kol-kesimi

Tığ örgülü panço alt bedeni bitirilip kapşonunun artırmaları ile yapıldıktan sonra üstünden birleştirme işlemi yapılıyor.

Mavi renk Kapüşonlu Panço kollarına, kenarlarına ve Kapüşon çevresine beyaz ile bir içten, bir dıştan Trabzan uygulaması yapılıyor.

6-12 Ay bebek panço modeli için 52 zincir çekilerek pançonun ön parçasının yapımına başlanır.Modelin 2. sırasında her iki taraftan birer arttırma uygulanarak pançonun alt kısmında kenarlarda oval bir görünüm oluşturulmuş.

bebeklere-tigla-sapkali-panco-yapimi
bebeklere-tigla-sapkali-panco-yapimi

Kol kesimi ne gelindiğinde bedenin şeklini alması, kol oyuntusu olması amacıyla her iki taraftan Trabzan eksiltmeler uygulanarak V yakaya doğru örülür.

Model tam ortadan ikiye ayrılıp V yaka yapılarak ön parça bitirilir. Arka parçada örülüp omuzları dikilir.

1-2 yaş bebek panço modeli için yapacağınız tek şey başlangıçta zincir sayısını ve dolayısı ile Trabzan sayısını arttırmanız.

Modeli her yaşa uygulayabilmeniz için zincir ve trabzan sayılarını arttırıp istediğiniz boyutta ördükten sonra, kapüşonu aynı ebatlarda büyük her yaşa göre bu modeli uygulayabilirsiniz.

yandan-dugmelenen-bebek-panco-tig-orgulu
yandan-dugmelenen-bebek-panco-tig-orgulu

Trabzan yerine Modelli Örnekli Panço Yapımı için farklı tığ işi örgüler ile de modeli uygulayabilirsiniz.

Panço yapım malzemeleri: 1 adet 100 gram 320 metre mavi bebe ipi, 1 adet 50 gram beyaz bebe ipi 2 adet düğme 3,5 milim tığ.

Model Anlatımı Ece’nin Örgüleri kanalına Aittir.Ellerine emeklerine sağlık,Teşekkürler.

Kapşonlu Tığ İşi Bebek Panço Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir