Menü Kapat
cizgili-robali-1-2-yas-bebek-yelek-tarifi

ÇİZGİLİ ROBALI 1-1,5 YAŞ BEBEK YELEK YAPIMIRobası Çizgili 1-1,5 Yaş Bebeklere göre Robadan Başlamalı Şiş örgüden Yelek yapımı Tarifi. 4 Renkli Yelek yapımı Roba,Kol ve Yaka kesimi ve Tüm detayları.

“Şiş   örgü Yelekler tamam ama Tığla da Yelekler görmek isteriz” Yazan hanımlara da önereceğim sayfam da tarifi olan çok Yelek yapımı var.Bunlardan en son Şal Yaka Bebek Yeleği modeli burada.

Kullanılan İpler 4 ren Alize Happy Baby marka Sarı renkli ip 187 numara-Eflatun renkli ip renk numarası 671- Beyaz renkli ip 55 renk numarası ile- Yeşil ip renk numarası 41

Robalı Yelek modeli için 3,5 numara Misinalı kablolu şiş kullanılıyor.3,5 numara şiş yoksa Eli sıkı olanlar 4 numara Misinalı şişte kullanabilirsiniz.

cizgi-robali-1-1,5-yas-bebek-yelek
cizgi-robali-1-1,5-yas-bebek-yelek

90 ilmek ile bebek yeleğinin yaka kısmından haraşo yapılan yerinden beyaz iple 90 ilmek başlanır.

Hem önde hem arkada bütün ilmekler düz örgü olarak örülür haraşo yaka için 8 sıra yani 4 haraşo dişi yeterli gelecektir.

Yelek 1 ,1,5 yaş bebekler için ideal sayılar ile yapıldı.Ama bebeğin beden yapısına göre daha uzun örebilirsiniz. 12 sırada bir ilik açma işlemi uygulanır.

Haraşo bittikten sonra ilk ilmek boş alınır 4 ilmek düz örülür 1 tane dolama ile artırma yapılır ilk ilik evi açılır.

Model 2 video ile gösteriliyor.İlk video da Roba yapımı 2. video da Kol ve Yaka kesimi ile tamamlanıyor.2. Videoyu da çekilir çekilmez sayfa da yayınlayacağım.


2. bölümü

1 Comment

  1. Geri bildirim: GÖRECEĞİNİZ EN GÜZEL ÖRNEKLİ BOT BEBEK PATİK YELEK | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir