Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ÇİTLEMBİK MODELLİ ROBALI PEMBE YELEK

ÇİTLEMBİK MODELLİ ROBALI PEMBE YELEK

6419
Nazarca-citlembik-modelli-pembe-robali-kiz-yelek
Nazarca-citlembik-modelli-pembe-robali-kiz-yelek

İki şiş Örgü bebek yelek projesinde Çitlembik modelli Yuvarlak robalı Pembe yelek modelinin tam anlatımlı tarifini videolu olarak izleyebilirsiniz.

Renk olarak kız bebekleri için 1-2 yaş bebeklere giydirilebilir boyutlardaki model Farklı renkler ile erkek bebek Yuvarlak yaka robalı yelek modeli olarak ta kullanılabilir.

yuvarlak-robali-citlembik-findik-yelek
yuvarlak-robali-citlembik-findik-yelek

Yakadan başlama Çitlembik modelli bebek yeleği 100 gramı 250 metre olan bebek yünleri ve 3,5 numara şişler ile hazırlanmıştır.

1,5 yumak kadar bebe ipi kullanılan modeli yaklaşık 140 gram kadar ip yeterli olup 1-2 yaş bebeklere 24 aylık olan bebeklere kadar giydirebileceğiniz bir model.

citlembik-bebek-yelek-ornegi
citlembik-bebek-yelek-ornegi

Robalı pembe yelek modeli yakadan başlanarak tek parça halinde bir bütün olarak örülüp, dikişsiz bir yelek modeli olarak çalışılmış.

Yakadan başlanan Bebek yeleğine robasından haroşa ile başlanıp, daha sonra arttırma yapılarak Çitlembik örgü modeli uygulaması yapılmış.

Daha sonra modelde tekrar haroşa ve artırma şeklinde model ilerleyerek bu şekilde istenilen büyüklüğe kadar hazırlanmış.

citlembik-bebek-yelek-robasi-nazarcacom
citlembik-bebek-yelek-robasi-nazarcacom

Roba yine haraşo örgü ile bitirilip, her iki kol ayrımları yapıldıktan sonra kesilerek son olarak gövdede yine model olarak uygulanmış. En son lastik örülerek yelek tamamlanmış.

Kaynaklar:Makale hazırlama nazarca.com-Videolu Anlatım Alaza Örgü Kanalına Ait

Çitlembik Bebek Yeleği Videolu Tarifi/Baby Vest Knitting Pattern

Çitlembik Yelek Örneği Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz