CİN AYŞE BEBEK YAPILIŞI

El İşi Oyuncak Yapımı, Hobi

Öncelikle şunu söylemeliyim resimdeki küçük oyuncak bebeğimize cin Ayşe adını ben koydum :) Sebebine gelince kollar ve bacaklarının aynı cizgi çocuk cin Ali gibi ince olması :) . Benim yaşımdakiler iyi bilirler bu arada yaşım 39 (  5 marta 40 olacak ) Eskilerden ders kitaplarımızdada cin ali hikayeleri ve çizimleri olurdu.Cin Ayşe‘de oldukça sevimli görünüyor hani.Yapımıda oldukça kolay.Gerekli malzemelere bir göz atalım bakalım neler kullanmışlar.

Malzemeler:Ahşap boncuk,fitip ip yada benzeri bir ip,keçe kumaş,yapıştırıcı ,ve bebeğimizin yüzüznü yapmak için silinmeyenm bir kalem.

cin-kiz-yapimi

 
Malzemeleri kırtasiye, tuhafiye ve japon pazarlarından temin edebilirsiniz.Öncelikle ikiye katladığımızda ve düğüm attığımızda çok kısa kalmayacak bebeğin vücudunu oluşturacak uzunlukta bir ip kesiyoruz.
 
İpin iki ucuna ayakları oluşturacak düğümleri atıyoruz ve ikiye katlıyoruz.Ahşap boncuğumuzu ipe geçirip üst kısmınada düğüm atıyoruz bu düğüm hem bebeğin saçı olacak hem başı olan boncuğun çıkmasını engelliyecek.

 

elbise gibi görünen üçgenimsi keçe kumaşı kesiniz iki adet olsun ki bir tanesini arka birinide ön yapıcaz

 

Boncuğu yukarı başına doğru çekin bacakları biraz aralayın kollar için kestiğiniz ipin uçlarına el olaması için düğüm atınonuda resimdeki gibi yerleştirdikten sonra  elbise olan kumaşı her iki yönden bebeğe yapıştırınız.Boncuğun üstüne göz ve ağız cizebilirsiniz.Tabi bizler kendi yaratıcılığımızıda kullanarak kız bebeklerin saçına pembe keceden yapılmış fiyonk kurdele takabilir erkek bebekler içinde tulum tarzı bir kıyafet kesip yapıştırabiliriz.Bu bebekleri çengelli iğneleri kullanarak çocuk odasına perdelerine,giysilerine,çantalarına,anahtarlığınıza,arabanıza ne bileyim düşünün bir çok şekilde kullanabilirsiniz çokta şirin bir bebek yapmışlar değilmi?.

 

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “CİN AYŞE BEBEK YAPILIŞI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir