El İşleri Bebek Örgüleri ÇİFT TIĞLA YAPILAN RENKLİ KURTÇUK ÖRNEĞİ

ÇİFT TIĞLA YAPILAN RENKLİ KURTÇUK ÖRNEĞİ

938
Nazarca-cift-tigla-renkli-kurtcuk-tig-örgüsü
Nazarca-cift-tigla-renkli-kurtcuk-tig-örgüsü

Çift Tığla Örgü Renkli Kurtçuk modeli nasıl yapılır? Anlatımlı videosu.Zaman zaman eski unutulmayan Efsane tığ işi örgü modellerinden paylaştığımız Örnekler den biri 2 tığla yapılan örgü modeli.

Bugün bu güzel renkli küçük örgü modelinden önce de sizleri Mısır tekniği ile çalışılan Çiçekli Altıgen tasarım lif modelinin tarifini de paylaştım, oda sayfamızda videolu olarak izlenebilir.

iki-tigla-kurtcuklu-battaniye-lif-elbezi-orgusu
iki-tigla-kurtcuklu-battaniye-lif-elbezi-orgusu

Bu örneğe Burgulu Kurtçuk,Dikine Burgu Tığ işi örgü modeli gibi isimler verenlerde var. Renkli kurtçuklar örgü modeli tığ kullanılarak ip sarma yöntemi ile yapılan Dikine Fıstıklar örgü modeli şeklinde çalışılıyor.

Sizlerin de gördüğü gibi arada gri renk ile renk geçişleri yapılarak toplamda 3 renk ile hazırlanmış. Renkli kutucuklarda 2 renk, ara geçişlerde ise gri renk ile 3 renkle yapılmış.

tig-modelden-renkli-tig-isi-kurtcuk-orgu
tig-modelden-renkli-tig-isi-kurtcuk-orgu

Modeli bebek battaniyesi, lif, el bezi gibi örgülerde çok şık modeller örülür. Bu modeli çok kalın örgü ipleri ile güzel rengarenk kırlent modelleri ne dönüştürebilirsiniz.

Bebek battaniyelerin de ip olarak tavsiyem kalın örgü ipleri kullanmanız dan yana. Kalın rengarenk büyük yatak üstü battaniyeler, diz battaniyeleri de hazırlanabilir.

nazarca-2-tigla-tig-isi-orgusu-ormek
nazarca-2-tigla-tig-isi-orgusu-ormek

İki Tığ birbirine bağlandıktan sonra modelde geçişlerde sık iğne, dikine burgu tekniği kurtçuk modelinde ise ip sarma yöntemi kullanılıyor.

Kaynaklar:Post nazarca.com-Videolu Anlatım Örgü Aşkım Kanalına Ait

2 Tığla Model Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz