CİCİ BEBEKLERE CİCİ, RENKLİ, ŞİRİN YELEK YAPALIM
cici-robali-sirin-renkli-yelek

CİCİ BEBEKLERE CİCİ, RENKLİ, ŞİRİN YELEK YAPALIM


Robalı Renkli Su Dalgası Modelli Şirin renkli, Cici Bebek Yeleği modeli ile tarifinin sonuna kadar bizim buradan izleyebilirsiniz.

Geçen gün ben sizinle bu modeli Eli de, gözü de yormayan Renkli Su Dalgası modeli adı ile paylaşmıştım. Yine o zaman da modelin tarifini Suzan Hanım bizlere anlatıyordu.

Bu güzel Örneğin Bebek yeleği modeli olarak uygulanması çok hoşuma gitti. Modeli çok beğenip Bebek yeleği nasıl olur? nasıl yapılır? diye sormuşlardı.

cici-sirin-yakadan-robali-bebe-yelegi
cici-sirin-yakadan-robali-bebe-yelegi

Bu şekilde bu modeli nasıl yeleklerde uygulayabileceğiniz kol kesimi ve Robası ile bunları nasıl? yapabileceğinizi görmüş olursunuz.

Şirin Su Dalgalı Renkli Cici Yelek Roba Başlama

3,5 nako Elit Baby ip ile model yapılmakta olan yelek 1 ve 1,5 yaş bebekler için uygun bir yelek modeli olmuş. Daha fazla yaptığınızda 2 yaş bebeklere rahatlıkla olabilir.

Yakasından Çiftli lastik tekniği ile başlanan bebek yeleğinde yaka düşürme tekniği denilen kısa satır tekniği ile boğaz kısmı yapılıyor.

renkli-su-dalgali-model-roba
renkli-su-dalgali-model-roba

Bu şekilde yaka düşürme tekniği uygulandığında, bebeğin boğazını sıkmadan düzgün biçimli bir şekilde Yelek yakası oluşmuş oluyor.

Yeleğin yapımına geçmek için 84 ilmek ile başlayıp, kenar patları 7 ilmek haroşa, 2 ters, 2 düz çift lastik yapılarak yaka oluşturulur.

bebek-yelegi-el-orgu-su-dalgasi-roba
bebek-yelegi-el-orgu-su-dalgasi-roba

Yaka 9 sıra örüldükten sonra roba başlamadan önce yaka düşürme uygulanır. Roba ayrımlarında şimdi ilmek sayılarını kollara, bedene, arkaya ayıracağız.

84 ilmek ile başlanmıştı Yeleğin kenar pat ilmekleri de dahil her iki Ön için 16 ilmek, kollar için 10 ar ilmek, arka beden için 28 ilmek ve aralarda 1 er tane de artırma ilmekleri yapılır.

cici-renkli-kiz-erkek-yelek-bebek
cici-renkli-kiz-erkek-yelek-bebek

Roboda renkli olanlar 4 kez uygulanıyor ve şu anda toplamda ilmek sayısı 281 adet. Şimdi bu 281 inmek kollara bölünecek,kolların kenarlarına haroşa yapılıp beden ile devam edilecek.

Yelek Bitirme Aşamaları

dalgali-renkli-model-yelek
dalgali-renkli-model-yelek

Kolları kapattıktan sonra 7 desen daha yapılıp 2 li lastik ile yelek bitiriyor. Zaten geniş bir yelek 1,5 yaşa kadar rahatlıkla giyilir. 3 renk daha bedeni uzatabilirsiniz o zaman 2-2,5 yaşa olacaktır.

renkli-su-dalgasi-bebek-yelek-yapimi
renkli-su-dalgasi-bebek-yelek-yapimi

Cici Renkli Robalı Şirin Yelek Yapılışı

Bir cevap yazın