ÇİÇEKLİ KUM BONCUKLA TIĞ OYASI

ciciek-kum-boncuklu-tig-oyasi
ciciek-kum-boncuklu-tig-oyasi

Namazlık Baş Örtüsü Tığ Oyaları ve Mevlüt Örtüsü Kenarı Çiçek Kum Boncuklu Oya Modelleri için Oldukça ilgi çekici ve güzel bir model olan Anlatımlı Çiçekli Kum Boncukla Tığ Oyası Tarifi.

Modele başlamadan önce Boncukları ı ipe dizdikten ve Yazmanın Tığ battısını yaptıktan sonra Modeli yapmaya başlayabilirsiniz.

kum-boncuk-cicekli-tig-oyasi-tarifi
kum-boncuk-cicekli-tig-oyasi-tarifi

5 Sıradan oluşan Güzel bir Boncuk Oyası anlatımı ile detaylı anlatılan Oya Videosunu izleyebilirsiniz. 4 Zincir çekilerek başlanan Model ilk olarak Kafesli Dağ yapımı ile başlıyor.

10 Kutucuk yapıldıktan sonra 2 zincir 6 tane Kum Boncuk bir tane de ortaya Boncuk ile 7 Boncukla Çiçek şekli ilk sırada başlanıyor.Her sırada Boncuklar sırası ile Piramit şeklinde işleniyor.

Model geliştirmeye açık bir Model Beyaz Oya İpi ve Renkli Boncuklar ile Çiçekler yapıldığında da çok şık olur. Dün paylaştığım Çok Amaçlı Oya Modeli olan Geniş Tığ Oyası örneğine buradan ulaşabilirsiniz.
Çiçekli Kum Boncuk Tığ Oyası Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*