Menü Kapat

cicek-baglari-tig-oyasi

ÇİÇEK BAĞLARI YAZMA OYASI TARİFİÇiçek Bağları Yazma kenarı Tığ Oyası Modeli Zarafeti ile sanırım her Bayanın çok hoşuna gidecektir. Açık Pembe rengi ile Harika örneği ile bu model de diğerleri gibi Açıklamalı yapım aşamalı.

Modele başlamadan Önceki Nazarca Oya Modeli olan Fiyonklu Yalancı Oya modeline de bakabilir Oyaların tamamına Oya Örnekleri bölümünden bakabilirsiniz.

tig-oyasi-cicek-baglari
tig-oyasi-cicek-baglari

22 numara Mil ile yapılan Yazma modeli Sinem Marka olarak tercih edilmiş. Köşe noktasından ip sabitlenerek kavuşma olmasın diye 4-5 karış içeriden başlayın.

1 zincir 1 örümcek 2 defa dolayın tığ battıdan 2 boşluk bırakın 3. kutunun bittiği noktaya zincire batın 3 lü trabzan yapın  zincir çekin.

Bu zincirlerin ilkine en baştakine batın kapatın çiçeğin ilk yaprağını oluşturmuş oluyoruz. 5 zincir aynı yuvaya kapatın 4 zincir çekin yine kapatın bu şekilde çiçek yapraklarına başlanır.

Sesli Oya Anlatımın da izleyerek daha iyi anlayacağınız model çok kolay bir Oya. Tek renk 2 sıra olan bu Oya her Türlü Baş örtüsü Oyaları için kullanılır.

1 Comment

  1. Geri bildirim: GÜLLÜ KENARLI ÇEYİZ LİFİ TARİFİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir