Örgü Modelleri Bebek Örgüleri CEKET VE BLUZ GİBİ ÖRGÜLERE MODELLİ BAŞLAMA

CEKET VE BLUZ GİBİ ÖRGÜLERE MODELLİ BAŞLAMA

1813
bluz-ceket-yelek-hirkaya-ajurlu-zikzak-baslamasi-nazarca
bluz-ceket-yelek-hirkaya-ajurlu-zikzak-baslamasi-nazarca

Kazak, ceket, yelek, bluz,şal gibi örgüleri başlarken kullanabileceğiniz Ajurlu zikzak örnekle harika bir model.Örgünün yapılışını Bu sayfada Tüm detayları ile görecek ve güzel bir model daha öğreneceksiniz.

Zikzak ajurlu şeklinde üçgen örgü başlama tekniği ile başlayıp sonrasında yine Ajurlu farklı bir model ile bu örneği bluz, kazak, hırka ve yeleklerin eteklerinde ve kol başlangıçlarında kullanabilirsiniz.

Nazarca-orguler-orgu-baslama-modelleri-ajurla
Nazarca-orguler-orgu-baslama-modelleri-ajurla

Yine aynı modeli Etol modeli olarak bu şekilde başlayabilir, düz örgü ile bitirdikten sonra diğer başladığınız motifle birleştirebilir, Etol ve şalın her iki tarafını bu şekilde çalışabilirsiniz. Aynı şekilde bebek battaniyeleri için de geçerli.

Bu modelin devamın da isterseniz yine Ajurlu bir örnek ile devam edebilir ya da düz örgü ile bu motifleri sadece örgünün Yakasında, kol manşetlerinde ve etek manşetlerinde uygulayabilirsiniz.

Aynı zamanda örgü şişi elbiseler, etekler içinde bu model gerçekten çok yakışacaktır. Kullandığınız modellere uyum içerisinde olacak farklı örnekler ile bu modeli birleştirebilirsiniz.

Ajurlu Zikzak Modelle Örgüye Başlama

Örgüye Modelli başlama Zikzak ajurlu örgü tekniği yeşil örgü üzerinde üç motif halinde gösterilmiş, anlatımlı motifte de tek motif beyaz renk ile çalışılarak motif nasıl yapılır? gösterilmiş.

Örgü başlama tekniğini modellerin alt kısmına başlayabileceğiniz yan taraftan başlayıp, Dilediğiniz büyüklüğü gelene kadar rahatlıkla ayarlayabileceğiniz bir model.

yesil-koton-orgu-ipiyle-zikzak-ajurla-modelli-ornek
yesil-koton-orgu-ipiyle-zikzak-ajurla-modelli-ornek

Burada 3 numara şiş ve Koton ip ile bu güzel örnek çalışılmıştır, sizler modelinize uygun ölçülerde Dilediğiniz ip ve şiş ile bu motifi çalışabilirsiniz.

12 ilmek ve katları ile örnek oluşuyor, 2 tane de kenarları için ilmekler atılıp tek bir motif 14 ilmek ile tarif ediliyor.

Zikzag-orguye-ajurlu-yelek-bluz-baslangici
Zikzag-orguye-ajurlu-yelek-bluz-baslangici

Siz modelleriniz de bu örgüyü 12 ve katları şeklinde çalışabilirsiniz. İsterseniz örgünün kenarlarına pat ilmekleri de ekleyebilirsiniz.

Kaynak Video: Nazarca Örgü Modelleri

Yelek,Şal,Kazak,Ceket ve Bluz Örgü Başlama Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz