El İşleri Bebek Örgüleri ÇARPIK ADIMLAR ÖRGÜ DESENİ

ÇARPIK ADIMLAR ÖRGÜ DESENİ

88
orgu-carpik-adimlar-sis-deseni
orgu-carpik-adimlar-sis-deseni

Örgü Çarpık Adımlar Modeli Ajurlu örnek yapılışı ile tam tarifini örneği çıkarmak için sayfamızda videolu örgü deseni yapılışı.

Yeşil ile yapılmış olan çift kat Angora İplik ve 3,5 numara şiş ile çalışılmış. Harika bir Şallık ve Yeleklik model olmuş.

Yelek, Hırka, Şal Baharlık mı isterseniz örebileceğiniz bir model. Örnek 6 ve katlarından oluşuyor.

carpik-adimlar-orgu-modeli
carpik-adimlar-orgu-modeli

Çarpık Adımlar Örgü Modeli anlatımı bebe yünü, Kartopu One baby ip ve 3,5 numara şiş ile yapılmakta.

Sizin de modellerde gördüğünüz gibi yeşil renk yapılmıştı. Sarı renkli olan da orta kalınlıkta bir bebe İpi ile. Her iki örnek ne kadar farklı görünüyor değil mi?

Beğendiğiniz bir Örgü şiş Modelleri ya da Tığ modeline örneğini çıkarmak istediğinizde, elinizde bulunan birkaç farklı ip ile örneğini çıkarın.

ajurlu-carpik-adimlar-iki-sis-orgusu
ajurlu-carpik-adimlar-iki-sis-orgusu

İp farklılıkları örgü desenlerinde farklı görünmelerine neden olur. Bunun için her zaman Birkaç çeşit örgü ipi ve farklı tığ ve şiş numaraları ile çıkarmakta fayda var.

Böylece yapacağınız örgünün en güzel hali hangi iple oluyor? Bunu görebilirsiniz. Bu şekilde uygulamak istediğiniz modelin üzerinde O ip ile çalışırsınız.

orgu-carpik-adimlar-modeli
orgu-carpik-adimlar-modeli

Sizlere tavsiyem eğer Çarpık Adımlar Şiş Desenini Örgü Baharlık ve Yazlık Örgülerde kullanacaksanız tek katlı Koton iple yapın.

Kışın giymek için hırka modeli örmeyi düşünenler angora tarzı ipler ile iki kat Öre bilirler. Tek kat olarak da Alize ipler ile şık durur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz