cam-modelli-14-ilmekle-patik-modeli


ÇAM MODELLİ 14 İLMEKLİ HARİKA PATİK YAPILIŞI


El İşleri, Örgü Videoları, Patikler

Çam örnekli İki Renkli İncili Bayan Patik Yapılışı. 36-37 Ayaklara göre ancak Daha Büyük ve Küçük Ayaklara göre de İlmek sayıları verilmiş.

38-39 ve 40 numaraya kadar da aynı sayılar ile başlayabilirsiniz.Her ayak numarası için önlerde yapılan artma sıralarını 2 sıra fazla yaparsınız.

34-35 Patik bedeni için de 4 ilmek daha az yapmak yeterli.Gerekirse önlerden de 2-3 sıra azaltın.Burada ayağınıza ölçerek yapmakta fayda var.

incili-cam-ornekli-2-renk-kadin-patik.
incili-cam-ornekli-2-renk-kadin-patik.

Çam Modelli İncili Patik Malzemeleri

Sarı ip Nako Pırlanta ipi-Kahverengi ipin markası yok.3 numara 3 tane Şiş.Tığ ve Patik inci Boncuklar.Her Patik için 5 boncuk kullanılıyor.

orgu-hayatim-cam-modelli-bayan-patik
orgu-hayatim-cam-modelli-bayan-patik

İnci Boncuklu Çam Modelli Patik Yapılışı

14 İlmek Sarı iple atılarak başlanır.Değişik İlmek yöntemleri var.Siz nasıl İlmek atmak isterseniz öle 14 tek ilmek atın.

cam-orneginden-sisle-incili-patik
cam-orneginden-sisle-incili-patik

2 Diş Haraşo yapılana kadar hiç bir işlem yapmadan örün .Haroşeler bittiğinde kenardan 6 ilmeği sarı renk ile yapın 1 dolayın 2 ör 1 dola kalan 6 ilmeği ör.

6-7 diş haraşolu sır olduktan sonra Yeni sırada Örgüye 2. renk katılır. Artırmalar dilimler şeklinde devam ediyor.

ÇAKMA SIK İĞNE İLE KEÇE TABANA TAŞLI BABET TÜRKÇE TARİFİ

Çakma Sık İğne Taşlı Babet Yapılışı için Ev Ayakkabısı görünümlü Rahat ve kolay Patik için Tığ işi Babet Çalışmasının da yapılışı burada.

incili-cam-patik-modeli
incili-cam-patik-modeli

Ön bittiğinde kahverengi ipten sonra Sarı iple 17 sıra haraşo örgü ile yanlar yapılır.İlmek toplamalar ile yanlar biter Topuk yapılır.Kenar Oyası yapılır.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “ÇAM MODELLİ 14 İLMEKLİ HARİKA PATİK YAPILIŞI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir