Menü Kapat
Nazarca-cakma-yalanci-kaz-ayagi-tig-orgu

ÇAKMA KAZ AYAĞI 2 TARAFLI TIĞ ÖRGÜ:PALTO KABANÇift taraflı iki yönlü Tığ işi örgü modeli Çakma Kaz Ayağı örgü tarifini sizlere palto, kaban, çanta,hırka, yelek gibi örgülerini öneriyoruz.

Her iki yönü benzer ama farklı desende olan İki taraflı model olan Çakma kaz ayağı modeli için kartopu Deluxe örgü ipi ve tek renk örgü ipi birlikte kullanılıyor.

tig-model-cakma-kaz-ayagi
tig-model-cakma-kaz-ayagi

kendinden desenli örgüler oluşturabileceğiniz bu kartopu örgü ipine hem şiş tığ örgüleri de farklı modeller yaparak da kullanabilirsiniz. Çok güzel bir dokusu olan bir ip.

cakma-kaz-ayagi-2-renkli-ornek
cakma-kaz-ayagi-2-renkli-ornek

İp koparmadan istediğiniz boyuta kadar örebileceğiniz Yalancı kazayağı modeli olarak da bilinen Çakma kaz ayağı örgü tığ işi modeli.

Kalın kırçıllı kartopu örgü 4,5-5 no şiş Kullanıma uygun. Dış giyim örgüsü palto, kaban, ceket gibi modellerde 6-7 numarası Bence harika olur.

palto-ceket-kaban-tig-orgusune-cakma-kaz-ayagi
palto-ceket-kaban-tig-orgusune-cakma-kaz-ayagi

Çakma kaz ayağı örgü modelinde ip örgünün içinden yürütülüyor. Bu Hem biraz desen de daha kalın ve dokulu bir yapı sağlıyor.

kartopu-ipten-cakma-kaz-ayagi-modeli
kartopu-ipten-cakma-kaz-ayagi-modeli

Modelin dokusu ve deseni Hem palto, atkı, bere, kaban, ceket gibi modeller de daha kullanışlı bir örnek haline getiriyor.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu anlatım Hobi Mühendisi Kanalına Aittir.

Yalancı Kaz Ayağı Tığ Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir